Pojištění domácnosti za 1 Kč

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 14 let, 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2299 Odpovědět
   Markéta
   Host

   Byla jsem mile překvapena nabídkou pojišťovny DIRECT (www.direct.cz), která nabízí super nabídku – akce povinné ručení pro auto a k tomu pojištění domácnosti za 1 Kč. Pro zájemce více informací zde: http://www.direct.cz/akce/domacnosti-za-korunu

  • #2300 Odpovědět
   Pojištění.cz
   Host

   Dobrý den,

   samozřejmě to lákavá nabídka je, ale nesmíme zapomínat na prostudování pojistných podmínek.

   U pojištění majetku je důležité si všímat výše spoluúčasti v případě pojistné události a v neposlední řadě také pojistných nebezpečí na které se pojištění vztahuje.

   U Direct nebudou plnit v případě přepětí. Budou plnit pouze v případě přímého úderu blesku.

   Vždy je nutné si řádně prostudovat pojistné podmínky a porovnat si nabídku s jinými pojišťovnami.

   Pojištění.cz

  • #2301 Odpovědět
   Vilga
   Host

   Dobrý den, s tim přepětím máte pravdu, je to pár let zpátky uhodilo v ulici do domu a sjelo to zásuvkama až k nám a přestože po tom byli viditelné stopy, pojišťovna nám nic neuhradila, jelikož jsme měli pojištěný pouze přímí úder blesku. A při těch jejich limitech je lepší spoluúčast 0 Kč, jako je to u Wustenrot, než 5000 Kč, jako má ten Direct. To pojištění majetku i nemovitosti od Wustenrot mám a jednak pojistí všechna rizika a dokonce i u připojištění skel sklokeramickou desku na sporáku, takže se to nedá srovnávat… Vilga

  • #2302 Odpovědět
   Milena
   Host

   Dobrý den, zaujala mě vaše diskuse. Sama mám pojištění od DIRECTu od cervna (ted mě mrzí, že jsem nepockala na akci za korunu :-(), ale prepeti kryji. Mluvim z osobni zkusenosti, mame novy domek a blesk uhodil asi do anteny a po te nam blesk sjel do televize, ktera prestala fungovat. Pojistovna skodu zaplatila. Resil to manzel, ale myslim, ze s tim nebyl zadny problem. Mame pojistenou nemovitost i domacnost.Kazdopadne ted budeme pojistovat nove auto a domacnost za korunu pouzijeme na chatu:).

  • #2303 Odpovědět
   Pojištění.cz
   Host

   Vážená paní Mileno,

   bohužel Vám musím oznámit, že nekryjí, pouze jste měla štěstí na pojistnou událost. Pokud blesk uhodí do Vaší antény a poté sjede do Vaší televize, pak se jedná o přímý úder blesku, který kryje každá pojišťovna bez výjimky. Další věc je, byla-li poškozena pouze televize, i v dnešní době LCD a plazmových televizorů je to otázka pár korun, tedy Vám raději vyplatí těch pár korun.

   Bohužel takovýchto událostí je dnes opravdu pomálu, znám hned několik lidí ve svém okolí, kteří toto štěstí neměly a blesk uhodil do baráku vedle, nebo někde v okolí a vzniklé přepětí, např. v zásuvkách, jim způsobilo, že veškeré elektrospotřebiče v zásuvce vyhořely, a tudíž byly i neopravitelné, a jejich pojištění se vztahovalo pouze na přímý úder blesku, jako u Vás, a nikdo jim neplnil, stejně, jako by i Direct neplnil Vám.

   Pojištění přepětí je pojištění, které Vám uhradí škodu vzniklou přepětím, které vzniklo v silnoproudých nebo slaboproudých rozvodech po úderu blesku. To znamená, že pokud uhodí do rozvodny, někde v širokém okolí Vašeho domova a přes elektrické, datové nebo telefonní rozvody toto přepětí dojde až k Vám a tam způsobí škodu, pojišťovna Vám bude plnit. Avšak musí být toto přepětí pojištěno, není to totéž, jako přímý úder blesku.

   O tom, že pojišťovna DIRECT přepětí nebude plnit, se můžete přesvědčit ve všeobecných pojistných podmínkách na jejich stránkách, konkrétně v odstavci: ZVLÁŠTNÍ POJISTNÉ PODMÍNKY PRO POJIŠTĚNÍ ŽIVELNÍCH UDÁLOSTÍ – ZPP ZIV – H/09, článek 5, kde je následující:

   "Přímý úder blesku je bezprostřední přechod blesku (atmosférického výboje) na pojištěnou věc tak, že místo úderu blesku je na této věci zjevně patrné podle účinků tepelného působení nebo mechanických stop. Pojištění se nevztahuje na nepřímý úder blesku, tj. působení přepětí nebo indukce (elektrického výboje jakožto následku přímého úderu blesku) na pojištěné věci."

   Přímých úderů blesku je pomálu, proto ho má každá pojišťovna v základní nabídce, ovšem přepětí, které je v letním období běžné a je to nejčastější důvod pojistné události, se musí připlácet. Proto být Vámi bych uvažoval o změně současného a všech budoucích pojištění k nějaké pojišťovně, která Vám bude dostatečně krýt a i náležitě vyplácet na co máte nárok.

   Budete-li mít zájem o pojištění, na které se můžete spolehnout, můžete nás kontaktovat.

   Přejeme pěkný den.

   Pojištění.cz

  • #2304 Odpovědět
   Markéta
   Host

   Máte pravdu, neplní, už jsem to našla na http://www.direct.cz/chci-pojistit-domov/dum-nebo-byt/pojisteni-domu – pojistné podmínky

  • #2305 Odpovědět
   Alice
   Host

   Zdravím všechny.
   Taky jsem se koukala na pojištění domácností, říkala jsem si, že by možná bylo na čase. Nakonec z toho ale nejsem stejnak moudrá. V DIRECTu opravdu přepětí nehradí, ale zas u Wustenrot jsem zas nenašla povodeň a záplavu. Jinde ji zas měli nějak olimitovanou. Nikdy se mi nestalo, že by mě nějaký blesk zvenku něco zničil, zato od deště už jsme měli sklep zaplavený vícekrát. Tak jsem teď rozpačitá. Pojistné podmínky Wustenrot jak se píše výše jsem nenašla. U DIRECTu mi přišla dobrá i cena. Taky se mi líbilo to jejich pojištění zahrady, kde pojišťují i gril na živel.
   Můžete mi tedy prosím tedy poradit, podle čeho se řídit? Co je podle vás důležité za parametry pro výběr dobrého pojištění? (proč je přepětí tak důležité? přijde mi všude je něco a něco zas ne…)
   A taky bych chtěla vědět co myslíte že je dobrá cena..?
   Moc děkuji. Jsem fakt zmatená.
   Alice

  • #2306 Odpovědět
   Pojištění.cz
   Host

   Vážená paní Alice,

   jako první bych Vám doporučil si přečíst náš článek na adrese http://www.pojisteni.cz/clanky/a/3/na-co-se-zamerit-pri-pojisteni-domacnosti.html

   Dále bych chtěl opravit, u všech námi nabízených pojišťoven lze připojistit povodeň / záplavu, jsou to pojišťovny ČSOB, Wüstenrot, Slavia a připravujeme Triglav.

   Čím se řídit při výběru pojištění domácnosti popisujem ve výše zmíněném článku, ale ve zkratce by to bylo těchto pár věcí:

   1) pojistná cena – je to hodnota všech věcí v bytě (na našich stránkách ve srovnání na základě Vámi vyplněných údajů si můžete tuto částku nechat poradit)

   2) pojistné nebezpečí – je to zmíněné přepětí, povodně atd… Přepětí je důležité, protože je to nejčastější pojistná událost, i když nemuselo být v takovém rozsahu, možná Vás postihlo také.

   3) připojištění – za zmínku stojí asi jen připojištění skel (ke kterému se většinou počítají i sklokeramické desky u sporáku) a odpovědnosti v běžném občanském životě, kterou jinde nezískáte.

   4) spoluúčast – jediná Wüstenrot pojišťovna nemá žádnou, jinak to bývá 500 Kč a výše.

   5) slevy – ty můžete získat za on-line sjednání u nás, za roční platbu a za propojení s pojištěním nemovitosti.

   Budete-li uvažovat o propojenosti s pojištění nemovitosti, podívejte se na náš článek na adrese http://www.pojisteni.cz/clanky/a/5/potrebujete-pojisteni-nemovitosti.html, kde se dozvíte, na co si dát pozor.

   Každá pojišťovna opravdu nabízí něco, a pokud nechcete pojistit všechno, za co si musíte bohužel připlatit, věřím, že najdete vhodné a výhodné pojištění. Případně si můžete udělat srovnání na adrese https://www.pojisteni.cz/srovnani/pojisteni-majetku.html, nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář a my Vám rádi pomůžem najít pojištění přímo pro Vás.

   Přeji pěkný den.

   Pojištění.cz

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Pojištění domácnosti za 1 Kč
Informace o uživateli: