Diskuzní fórum / Poradna

Podpis na zelené kartě

Pojištění.cz Fóra Pojištění Povinné ručení Podpis na zelené kartě

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Petr Šťastný Petr Šťastný a poslední změna proběhla před 2 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2288 odpověď
  Profilový obrázek
  Jan Kudrna

  Dostal jsem novou zelenou kartu na další období a ctěl jsem ji podepsat, ale kolonka pro podpis pojistníka na této nové kartě není. Je tedy možno ji podepsat kamkoliv? Karta má být "řádně podepsaná", takže i když ji někam podepíšu, snaživý policista jistě bude tvrdit, že podpis není řádně umístěn, že měl být napravo nebo nalevo nebo dole nebo nahoře. Nebo vyšla nějaká nová vyhláška, která podpis nevyžaduje? Nebo prostě nějaký úředník chtěl kartu vylepšit a na podpis zapoměl?

 • #2289 odpověď
  Profilový obrázek
  Jana Roselli – Pojištění.cz

  Vážený pane Kudrno,

  nově vydávané zelené karty již neobsahují kolonku pro podpis pojistníka. Není tedy nutno nikam na zelenou kartu dávat Váš podpis. Pro kontrolu stačí zelená karta se správnými údaji o pojištěném vozidle.

  Mějte hezký den. Jana Roselli, Pojištění.cz

 • #14042 odpověď
  Profilový obrázek
  Ludovit

  Nemam podepsanou zelenou kartu ale je tam kolonka na pidpis!Poistku jsem zaplatil! Je karta platna? Dekuju za odpoved!

  • #14047 odpověď
   Petr Šťastný
   Petr Šťastný
   Správce

   Pravděpodobně máte na mysli kolonku pro podpis pojistitele (tedy pojišťovny), nikoliv pro vás. Zde by podpis zástupce pojišťovny být měl. Nevidím, že byste pojištění sjednával přes nás, a tak nemůžeme v tomto konkrétním případě pomoci.

Odpověď na: Podpis na zelené kartě
Osobní informace:
test