Podpis na zelené kartě

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Petr Šťastný a poslední změna proběhla 6 let, 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2288 Odpovědět
   Jan Kudrna
   Host

   Dostal jsem novou zelenou kartu na další období a ctěl jsem ji podepsat, ale kolonka pro podpis pojistníka na této nové kartě není. Je tedy možno ji podepsat kamkoliv? Karta má být "řádně podepsaná", takže i když ji někam podepíšu, snaživý policista jistě bude tvrdit, že podpis není řádně umístěn, že měl být napravo nebo nalevo nebo dole nebo nahoře. Nebo vyšla nějaká nová vyhláška, která podpis nevyžaduje? Nebo prostě nějaký úředník chtěl kartu vylepšit a na podpis zapoměl?

  • #2289 Odpovědět
   Jana Roselli – Pojištění.cz
   Host

   Vážený pane Kudrno,

   nově vydávané zelené karty již neobsahují kolonku pro podpis pojistníka. Není tedy nutno nikam na zelenou kartu dávat Váš podpis. Pro kontrolu stačí zelená karta se správnými údaji o pojištěném vozidle.

   Mějte hezký den. Jana Roselli, Pojištění.cz

  • #14042 Odpovědět
   Ludovit
   Host

   Nemam podepsanou zelenou kartu ale je tam kolonka na pidpis!Poistku jsem zaplatil! Je karta platna? Dekuju za odpoved!

   • #14047 Odpovědět
    Petr Šťastný
    Správce

    Pravděpodobně máte na mysli kolonku pro podpis pojistitele (tedy pojišťovny), nikoliv pro vás. Zde by podpis zástupce pojišťovny být měl. Nevidím, že byste pojištění sjednával přes nás, a tak nemůžeme v tomto konkrétním případě pomoci.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Podpis na zelené kartě
Informace o uživateli: