Podomní kontoloři pojistek

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 11 let, 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1252 Odpovědět
   NATY
   Host

   Dobrý den, dnes ke mě domů přišla poměrně arogantní žena která dělala ze mě uplného "blbce" a chtěla vidět veškeré moje pojistky (životní, penzijní přip. atd..), které má za úkol zkontrolovat, zda jsou dobře nastaveny. Prý mi měl přijít údajný dopis, že se dostaví (což nepřišel). Co jsem se dozvěděla, tak společnost ve které dělá je pod ČNB a probíhají ted podle nového zákona kontroly . Absolutně jsem nechápala proč cizí ženě mám ukazovat veškeré svoje pojistky, když se ani neohlásila a ani nepředstavila. Poté co jsem jí poprosila aby mi ukázala nějaký průkaz, tak ukazala papír ve kterém jsem si ani nestihla přečíst o jakou společnost se jedná. Paní, která se nedala odbít jsem poslala slušně někam s tím, že jí nevěřím a nemám zájem. Mám očekávat dopis a piřjde znova. Jaký je Váš názor? Existuje nějaká povinná kontrola na pojistky, které mám sjednané nebo je to podvod?

  • #1253 Odpovědět
   o co jde
   Host

   Nechápu,proč jste tu podvodníčku vůbec pustila do bytu, a buďte ráda, že vás neokradla. Jde samozřejmě o trestnou činnost, nikdo nemá právo vetřít se do bytu pod jakoukoliv záminkou. Na takovéto individua je potřebné okamžitě volat policii. Raději mějte u dveří spray se slzným plynem.

  • #1254 Odpovědět
   NATY
   Host

   naštěstí nepustila, stála před vraty a pořád mi něco vysvětlovala a věděla pomalu vše o mě což mě docela zarazilo. Ještě, že jsem v tu zachovala chladnou hlavu a odmítla jí. Člověku to ale v tu chvilku vrtá hlavou a nikde žádnou podobnou zkušenost jsem nenašla,tak proro jsem se s tím tady podělila jestli někdo nemá podobnou zkušenost.

  • #1255 Odpovědět
   Mamontová
   Host

   Je to podvod,ne existuje povinná kontrola na pojistky je to komerční tah nic víc.

  • #1256 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   jednalo se s největší pravděpodobností o zástupkyni nějaké zprostředkovatelské firmy, která ale používá velice extrémní a agresivní praktiky k získání klientů. Bohužel takové s prominutím "h*vada" kazí pověst celému pojišťovacímu a finančnímu trhu. Je docela škoda, že jste si nestihla přečíst o koho a o jakou společnost se jedná, protože tohle je na stížnost pro ČNB jak dělané.

   Ke kontrolám pojistných smluv:
   Ano, existuje něco jako kontrola pojistných smluv (audit), ale není kontrolován samotný klient, pouze zprostředkovatel. Jako kontrolní orgán vystupuje ČNB. A v případě nesrovnalostí nebo hrubého porušení zákona je udělována pokuta zprostředkovateli. Samotný klient se to kolikrát ani nedozví, že byla jeho smlouva kontrolováná. 🙂

   Přeji příjemný den.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Podomní kontoloři pojistek
Informace o uživateli: