Plnění životního pojištění ING

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Iva Bušková a poslední změna proběhla 12 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #2786 Odpovědět
   Petr Neznámý
   Host

   Dobrý den,
   mám životní pojištění od ING + připojištění na denní odškodné úrazu.

   Na podzim minulého roku se mi stal úraz. Podvrtnutí 3. až 5. prstu ruky – fixace 3 týdny + další léčení, protože otoky neopadávali.

   Věc jsem nahlásil po ukončení úrazu na ING – předal jsem formuláře svojí poradkyni. Poradkyně formuláře odevzdala na centrálu a pak se začali dít "věci". 2.1.2012 mi přišel email, že se mou pojistnou událostí začali zabývat. Asi 11.1.2012 mi přišel dopis, ve kterém mi píší, že mi nic nedají, že se dle VPP a ZPP nejedná o úraz, který by plnili – tento dopis byl vytištěn JIŽ 29.12.2011!!! (jak je toto možné nechápu, když se tím dle oznámení, které mi zaslali začali zabývat až 2.1.2012!!! – čuju podvod). Tak jsem nelenil vytáhl jsem smlouvu, kterou jsem s pí. poradkyní podepsal a uníž byli "přišité" rádoby VPP a nestzačil jsem se divit. Tyto VPP mají dohromady 3 strany a jediné co se v nich píše jsou ustanovení ohledně identifikace a případného podání oznámení úrazu v jakých lhůtách vše řeší… nic ohledně typů úrazů, které by plnili atd… když jsem na toto upozornil a dožadoval jsem se vyplacení pojistného, tak mi pí. poradkyně řekla, že to pravděpodobně systém nevytiskl celé a že mi podmínky dodá dodatečně, což jsem odmítl!

   Mám v takovém případě nárok na náhradu za úraz nebo ne? Věc má další pokračování – pojišťovna zatím na mou stížnost neodpověděla a lidé na místní pobočce mi dělají naschváli a snaží se mlžit a nejednat se mnou… zvažuji podat stížnost k ČNB.

   Co si o mém případu myslíte??

   Já si myslím, že jsou pro mne platné podmínky, které jsem dostal ke smlouvě a ve kterých se o žádných jiných podmínkách ani slůvkem nezmiňují a to že mi dali neúplné pojistné podmínky považuji za jejich smůlu…

  • #2787 Odpovědět
   Iva Bušková
   Host

   Manžel měl 10 let životní a úrazové pojištění od ING. Protože byl živnostník, platil si nemalou částku při případ "kdyby náhodou". A pak se mu stal úraz páteře. S úrazovým pojištěním nebyl problém, ale s vyplacením trvalých následků neuspěl ani právník. Přidělený pracovním pojišťovny s námi nekomunikoval, pojišťovna prý nic nedostala, k nikomu Vás nepřepojí, atd. Táhlo se do 3 roky. Odůvodněním pojišťovny nakonec bylo, že "k poškození páteře nedošlo úrazem, nýbrž došlo ke zhoršení stavu následem úrazu". Jeden malej človíček nemá proti gigantu jako je ING vůbec šanci.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Plnění životního pojištění ING
Informace o uživateli: