Platnost pojistné smlouvy podepsané jinou osobou

 • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Zdeněk a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1126 Odpovědět
   Zdeněk
   Host

   Dobrý den, měl bych dotaz ohledně platnosti pojistné smlouvy. Dnes jsem dostal do ruky pojistnou smlouvu pro svatební pojištění – budoucnost od Kooperativy. Jedná se o pojistku na syna, kterou uzavřela tchyně před 8 roky. V té smlouvě je jako pojistník uvedena má žena, ale ta se uzavírání této smlouvy neúčastnila a ani o ni delčí dobu nevěděla, to znamená, že za pojistníka tedy mou ženu se tam podepsala tchýně. ( V tomto už spatřuji ze strany zaměstnance kooperativy znaky podvodu) Asi po třech letech nám uvedla tchýně, že platí synovi spoření, ale již to máme hradit mi, neboť to finančně nezvládá, proto jsme toto začali platit, převodem z účtu ( k naší chybě aniž by jsme se podívali co vlasně platíme…) S tchýní se již několik let nestýkáme a dnes po 8 letech jsem dostal konečně do ruky doklady od pojištění, kdy jsem zjistil, že to není ani dobré pojištění (27 kč měsíčně a pojistka jen na 10000 kč trvalé následky) ani spoření (470 kč měsíčně to je za 25 let ode mne 141000 Kč a ve smlouvě je výplata jen 130000 Kč). Proto jsem šel do kooperativy kde mi řekli, že když odstoupím od smlouvy kde mám našetřeno již 44000 Kč dostanu jen 31000 Kč. Proto jsem argumentoval tím, že tato smlouva je neplatná sjednaná dle mne podvodem a tudíž chci celou naspořenou částku… Zde mi bylo dále sděleno, že tím, že jsem pravidelně platil, nemohou jí brát jako neplatnou. Mohu se prosím nějak bránit.
   Dále jsme návštěvou Kooperativy zjistili, že tchýně uzavřela ženě také nějaké pojištění o kterém jsme nevěděli a již pro neplacení zaniklo, ale evidují tam nedoplatek 380 Kč, který již předali k vymáhání kde to dělá dalších 700 kč. Dále tam měli zkomolené příjmení ženy na doručovací adrese, proto nám ani žádný dopis nepřišel s výzvou k úhradě pojistky. Dále když předali vymáhání pohledávky tak uvedli, jinou doručovací adresu ženy, proto jsme se ani od vymahačské firmy nedozvěděli, že po nás chtějí něco zaplatit. Nehodlám tento bordel kooperativě platit, nevím zda podat trestní oznámení na zaměstnance kooperativy, neboť nás málem přivedl bez našeho vědomí do spárů exekutora.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Platnost pojistné smlouvy podepsané jinou osobou
Informace o uživateli: