Jak vypovědět Dynamik

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 12 let.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #672 Odpovědět
   T.
   Host

   Dobrý den,

   Mám ŽP Dynamik na 20let, známy (poradce) mi nabízel produk od Uniqa za 500,- Já si ale našel u Česke spořitelny flexi za 371 nevím co si bybrat.

   Moje životko běží od roku 2007 tj 5let v zaří a mám tam cca 25tis.
   Je dobré poslat výpověď až po žádosti vybrání maximalního výběru? když sem se ptal na pobočce říkali mi že hodnota je max 8tis. tak že mám počítat s touto částkou? 8tis? Přičem sem viděl dokument o odkup pojistky za 22 tis. což je o 3 tisíce míň

   díky

  • #673 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den pane T.,
   neuvedl jste kolik je Vám let, co děláte za profesi, Váš rodinný stav, v podstatě nic konkrétního, proto je porovnání produktu od Uniqy či Pojišťovny České Spořitelny za 500Kc, resp. 371Kc nepodstatné a sjednávat si pojištění jen proto, že Vám ho nabídnul známý (zajímalo by mne jestli je "poradce" na hlavní pracovní poměr nebo si jen tak přivydělává při zaměstnání – podle toho bych také potom jednal).

   Je zásadní rozdíl v aktuální kapitálové hodnotě smlouvy a pak v odkupní hodnotě. Dále mají na celkovou výši odkupného vliv sjednaná rizika, délka smlouvy, jak dlouho již smlouva trvá, atd. atd. Rozhodně je ale lepší v případě výpovědi smlouvy nejdříve nechat vyplatit kapitálovou hodnotu a poté až podávat výpověď.

   Přeji příjemný den.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Jak vypovědět Dynamik
Informace o uživateli: