Novela zákona o pojišťovnictví

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Marcel a poslední změna proběhla 8 let, 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1112 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Dobrý den všem,
   doufám, že už brzy bude schválena novela zákona (tuším č. 38 – jsem laik) o pojišťovnictví a bude trestné lhaní klientům. To, co tady čtu je na žaludeční nevolnost. Až budou muset všichni tzv. nezávislí finanční poradci zveřejnit vše – včetně poplatků a provizí a rozdělení vkladů klientů, snad už tento národ procitne a nebude se nechávat balamutit. Lidé, čtěte smlouvy až do konce a celé. Nechte finanční poradce povídat a vezměte si tužku a papír a zapojte zdravý rozum…..pak nebude tolik zklamání. A jedna rada závěrem. Pokud něčemu nerozumím – tak do toho nejdu. A podle statistiky je v této zemi hodně kvalifikovaných investorů – podle počtu INVESTIČNÍ životních pojištění – několik milonů.
   Pokud někdo chce vědět jak poradili nezávislí finanční poradci mé partnerce (a byly z renomované společnosti – po Praze samý bilboard a mnoho kanceláří) – rád sdělím.

  • #1113 Odpovědět
   zakon
   Host

   Jedna základní chyba je v tom, že lidi věří finančním poradcům, kteří jsou vyškoleni za měsíc a ohánějí se tím, že umí stovky produktů od desítky společností.

   Ale tohle je nereálné.

   Kdokoliv, kdo pracuje v této svéře, tak ví, že to ani nejde stíhat vnímat informace, ze všech společností.

   Pokud si lidi budou vybírat zástupce přímo danné společnosti a ne pouhé zprostředkovatele, makléře apod. tak budou na tom rozhodně líp.

   Praktiky finančních poradců :

   podívat se do trousloupcové tabulky v excelu, kde první sloupec je název společnosti, druhý jsou klady, a třetí zápory.
   – absolutně nemá nikdo ponětí o smluvních podmínkách

   Neříkám, že všichni, ale ne jeden porace takhle pracuje 😀

  • #1114 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Vážená Lucie,
   zřejmě jste nepochopila, že nás opravdu už žádný NEZÁVISLÝ finanční poradce nebude okrádat o naše finanční prostředky. Možná jste slušný člověk, ale zatím, po mém vzdělávání v této oblasti, jsem přesvědčen, že všichni finanční poradci nabízejí produkty, které jsou nevýhodné (a to je slušné slovo) pro mě i moji partnerku, ale jsou velmi výhodné pro finanční poradce = z hlediska jejich provizí. Jinak by přeci nebylo možné, aby bylo tolik lidí okrádáno o své peníze. Až budete lidem říkat, kolik jsou Vaše provize, kolik jsou poplatky a že riziko investování leží zcela na klientovi, tzn. případnou ztrátu nese klient a ne vaše společnost. Kolik přesně, u IŽP, je pojistně, poplatky, provize….. a kolik tedy zbývá na chudáka klienta, pak asi nikdo neuzavře takto "výhodnou" smlouvu. Všechny makléřské společnosti jsou ve svých "kvalitách" naprosto stejné. Všechny "brookry, consultingy, profi……" jsou zaměřená na výhody jen a jen pro sebe a klient je až na ….dalším místě. Nejprve musí dostat své pojišťovna, pro kterou pracujete, vaše společnosti, možná i někdo další a až, co zbyde……….
   Přeji Vám nmoho úspěchů a hlavně klidné spaní
   S úctou J. Roubíček

  • #1115 Odpovědět
   Lucie Menšíková
   Host

   Vážený pane Roubíčku, zřejmě jste se nepodíval na činnost, kterou se naše společnost zabývá. Jsme specialistou na řešení sporů v oblasti prodeje finančních produktů. Jsme na straně klientů ve sporech s finančními poradci,potažno makléřskými společnostmi, kdy předmětem sváru jsou kompenzace požadované klienty za poskytnuté "poradenství". My naopak klientům peníze přinášíme. Pokud jste si chtěl jen postěžovat bez potřeby váš stav skutečně řešit, pak nejste ten komu svou pomoc nabízím.
   Hodně úspěchů v těchto diskuzích, Lucie M.

  • #1116 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Vážená paní Menšíková, velmi se omlouvám, ale už neřeším problém, jen chci lidi varovat a pokud nabízíte službu, kdy jste schopni pohnat finanční poradce k odpovědnosti za jejich chování, pak je to jen dobře.
   JR

  • #5218 Odpovědět
   Marcel
   Host

   Renomovaný s velkou značkou. Hm, to jsou borci asi jako vy pane. Nemáte jeden argument proti nezávislým poradcům a děláte si tady akorát z ostudy kabát.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Novela zákona o pojišťovnictví
Informace o uživateli: