Diskuzní fórum / Poradna

Lhůta pro uzavření nového povinného ručení

Pojištění.cz Fóra Pojištění Povinné ručení Lhůta pro uzavření nového povinného ručení

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Svobodová a poslední změna proběhla před 6 roky, 3 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2766 Odpověď
  Profilový obrázek
  Robert Oplt

  Dobrý den. Jedná se mi o Váš názor na 14-ti denní lhůtu.Jde o vozidlo provozované v tuzemsku u kterého skončilo zákonné
  pojišténí. V této 14-ti denní lhůtě jsem uzavřel nové (za 7dní)a
  za těchto 7 dní požaduje ČKP "zákonný příspěvek
  nepojištěných".Jedná se o stejné vozidlo které
  nebylo provozováno i pojišťovnu.
  S pozdravem R.Oplt

 • #2767 Odpověď
  Profilový obrázek
  miroslav pardubský

  Dobrý den.Chtějí po mne to samé,v pojišťovně mne přesvečovali,že za tuto dobu nic chtít nemůžou.Přesto chtějí.Vysvětlení na zákaznické lince je,že se tato lhůta vztahuje jen na případné kontroly ze strany policie.Což samozřejmě nemá logiku,bez uzavřeného PR nesmím vyjet..Ale čkp je profesní sdružení poskytovatelů pojištění,takže chce co nejvíc vydělat.Spousta lidí se lekne"úředního psaní" a zaplatí bez přemýšlení a zbytečně..V roce 2009 jsem žádal úřad VOP o vysvětlení,výklad zákona o povinném ručení.Z něj vyplývá,že pokud vůz stojí na oploceném soukromém pozemku,tak nemusí mít PR a ani neplatí povinnost platit příspěvek ČKP.
  M.Pardubský

 • #2768 Odpověď
  Profilový obrázek
  DouMart

  V žádném případě nic ČKP neplatit! Vozidlo stálo nepojízdné na soukromém pozemku. Nemohou chtít zaplatit za neposkytnutou službu. Vozidlo sice musí být ze zákona pojištěno, ale pokud je nepojízdné mimo veřejnou komunikaci tak ne.

 • #2769 Odpověď
  Profilový obrázek
  Karel

  Pokud tedy mám vůz odstaven na soukromém pozemku a je nepojízdný nemusím platit povinné ručení. Je to posané v nějakém zákoně. Je potřeba to nějak dokaldovat. Předem děkuji.

 • #2770 Odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Podlesný

  Dobrý den,
  zákon č.168/199Sb. byl novelizován č.137/2008Sb. kde se mimojiné i přesně vyznačuje, kdy je poovinnost mít sjednáno povinné ručení. Zřejmě narážíte na Oddíl první § 1 odst. 2 zákona č.137/2008Sb. kde se píše:

  Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici, silnici, místní komunikaci a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná (dále jen "pozemní komunikace"), provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.

  Jsou však jasně definovány případy, kdy je vozidlo provozováno a to je také případ, že máte na autě registrační značky. Pro úřady tedy vozidlo provozujete, i když stojí na oplocené zahradě. Řešením je dočasně nebo trvale toto vozidlo vyřadit z evidence a potom není nutné platit povinné ručení.

  přeji příjemný den.

 • #2771 Odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Podlesný

  Dobrý den,
  tohle není zase tak pravda, protože rozhodně máte povinnost platit pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, i když vozidlo stojí mimo veřejnou komunikaci. Klíčem je, že vozidlo je dle úřadů provozováno – je v evidenci silničních vozidel a má přiděleny registrační značky. Nezaplacením rozhodně riskujete ještě větší pokutu a v krajním případě i návštěvu exekutora. Spousta lidí si tento zákon vysvětluje nesprávně a proto vznikají tyto fámy.

  přeji příjemný den.

 • #2772 Odpověď
  Profilový obrázek
  bastyl

  Pokud nemělo vozidlo v té době technickou a tudíž nebylo způsobilé provozu, musím i přesto zaplatit ČKP?
  Děkuji za odpověd

 • #2773 Odpověď
  Profilový obrázek
  JIndřich

  Dobrý den,
  Tomáš Podlesný pravděpodobně pracuje pro ČKP a mate lidi samozřejmě je to tak jak píše M.Pardubský.Nikde v zákoně neni registrováno=provozováno.

 • #2774 Odpověď
  Profilový obrázek
  Jan

  No a jsem s rozumem v koncích. Mám několik vozidel starších 30 let ve stodole.Jsou nepojízdné a čekají na renovaci.Vzácné jsou pro mne i jejich platné RZ.Které nemám v depozitu, ale doma ve skříni, protože by to dělalo ročně také dost peněz.
  Mám je tam už dlouho a samozřejmě nic neplatím. Auta jsou v polopřevodu a počítám, že až je opravím, zaplatím pojistku, půjdu na STK a můžu jet.
  Jenže to vypadá,že jsem se asi přepočítal.
  Co s tím? Pokud mne dostihne ČKP zaplatím milion?
  Za to že se vlastně snažím budoucím generacím zachovat kousky historie. Zlatí komouši, todle je horší, než zabavení majetku.
  Několik starých aut v domě ze mně udělá bezdomovce???
  Poradí mi s tím někdo?
  Děkuji

 • #2775 Odpověď
  Profilový obrázek
  olda

  Dobrý den,
  jak to tedy dopadlo? Mě se stalo to stejný-koupiljsem auto, poslal jsem prodejci spz a technické průkazy, jakmile je odhlásil na mě, tak jsem udělal poviné ručení, evidenčku a auto jsem přepsal, jenže tam vznikla proluka 11 dní a teď to po mě chtějí zaplatit-s autem jsem nejezdil, protože jednak jsem neměl to poviné ručení a ani jsem neměl SPZ. V zákonu tomu rozumím tak, že by na to mělo být 14 dní, tak nechápu proč to mám teď platit za 11 dní a to téměř 1000 Kč.
  Nechápu…….

 • #2776 Odpověď
  Profilový obrázek
  Svobodová

  Dobrý den,četla jsem zde Váš příspěvek.Mám také probém s čKP vůz byl nabouraný a byl v servisu na opravě,přesto chtějí zaplatit.Moc bych Vás prosila o vyjádření VOP. předem moc děkuji. Svobodová

Odpovědět: Lhůta pro uzavření nového povinného ručení
Informace o Vás:
test