Krádež nafty

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Zdeněk a poslední změna proběhla 11 let, 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2200 Odpovědět
   Gábina
   Host

   Dobrý den,
   přítel je řidičem kamionu a přes noc mu ukradli naftu z nádrže.
   Zaměstnavatel mu následně strhnul ze mzdy částku v hodnotě ukradené nafty.
   Vztahuje se i na toto pojištění na blbost?
   Díky za odpověď

  • #2201 Odpovědět
   Marcel
   Host

   Dobrý den,
   tzv."pojistka na blbost" se obecně vztahuje na škodu z nedbalosti či jiné příčiny ZPŮSOBENÉ POJIŠTĚNCEM třetí straně (přesně stanovuje každá pojistní smlouva). Fakticky to sice znamená, že pokud nenechal řidič nezajištěný vůz, vlastně nic nespáchal, nezavinil, tudíž nemůže takový nárok uplatnit, ovšem mnohem důležitější je, že by takový nárok by ani uplatňovat neměl, jelikož zaměstnavatel nemá právo na tomto základě krátit plat. I kdyby byl zaměstnanec hmotně odpovědný, nemůže být trestán za něco, co nespáchal, což vyplývá i ze samotné ústavy. Samozřejmě v případě že nezanedbal své povinnosti a toto pochybení by onu škodu zapřičinilo.

  • #2202 Odpovědět
   Zdeněk
   Host

   Pokud se tato událost stala v době kdy čerpal odpočinek 9 nebo 11 hodin nebo i pausu 45 minut není povinen být ve vozidle a tím není zodpovědný za jakou koli ztrátu jelikož čerpal povinný odpočinek ze zákona a AETRU tím nesmí vykonávat nic co by se jakým koli způsobem považovalo za pracovní činnost řidiče. Pokud u toho byla policie ať požádá o protokol, že se toto stalo v době zákonného odpočinku.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Krádež nafty
Informace o uživateli: