Diskuzní fórum / Poradna

Komplexní životní program Kooperativa

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Komplexní životní program Kooperativa

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Lucie Menšíková a poslední změna proběhla před 6 roky, 6 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1142 odpověď
  Profilový obrázek
  Martin

  Dobrý den, prosil bych o radu/odpověď, založil jsem si životní pojištění – Komplexní životní program, je to hlavně na spoření. Budu ho mít již třetím rokem. Jelikož se známí, kteří mi to sjednávali trochu "pohádali", tak nevím na jaké straně je pravda. K tomuto spoření mi jeden z nich doporučil, abych si k němu dal i úrazové pojištění, protože z toho bude větší "úspora", tak jsem si to k tomu přidal, ale po nějaké době druhý z nich řekl, že je to nevýhodné a teď budu nějaký ten rok místo spoření pokrývat náklady na úrazové pojištění a radí, abych si dal úrazové pojištění zvlášť co s tím teda?
  A jedna doplňující, myslíte si, že C-Quadrat dynamic 100% je opravdu tak dobré jak mi bylo řečeno?
  Děkuji mockrát.

 • #1143 odpověď
  Profilový obrázek
  Miloš

  Dobrý den, pane Martine, k té doplňující – výsledky C-Quadrat Dynamic si lehce ověříte zde : http://www.koop.cz a zadejte vyhledání názvu fondu. Obecně – pojistka je pro pojištění. Chcete-li spořit, či investovat, spořte, ale ne přes pojišťovnu. Vašim "poradcům" šlo ve Vašem případě více o navýšení provize, než o Vás-klienta, bohužel. Situace se dala řešit jinak. Pojišťovny nejsou prioritně pro spoření, a to z několika důvodů, jak Vám asi bylo na počátku doporučeno. S pozdravem Miloš Mikulášek.

 • #1144 odpověď
  Profilový obrázek
  Lucie Menšíková

  Dobrý den p. Martine,

  jak již zmiňoval p. Miloš, životní pojištění není ideálním produktem na spoření. Domnívám se, že k naplnění vaší potřeby Vám měl být nabídnut jiný finanční produkt/alternativy, či jejich kombinace.

  S pozdravem,

  Lucie Menšíková

Odpověď na: Komplexní životní program Kooperativa
Osobní informace:
test