IZP AXA Comfort Plus

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 11 let, 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #814 Odpovědět
   Tomáš
   Host

   Dobrý den,

   mám uzavřene investiční životní pojištění od axy Comfort plus. Bohužel jako student s vidinou velkého výdělku jsem se nechal nachytat u jedné společnosti, kde jsem měl dělat "finančního poradce" a nabízet různé produkty. tj vedleší. Podepsal jsem smlouvu, která byla na tři roky a v podmínkach smlouvy bylo, že musím mít uzavřené IZP. Samozrejme jsem ho uzavrezl. Do dvou tydnu se mě to rozlezelo v hlave jenomze to uz bylo pozde pokud bych chtěl zrušit smlouvu musel bych jim zaplatit 19 999 Kč, na to jsem si řekl že to necham budu to platit alspon budu mit neco do budoucna. To jsem si myslel ze to vyhodne pojisteni. jak ale zjistuju tak skutecnost je bohuzel uplne jina nez me rekl muj fin. poradce. za chvili me konci smlouva se spolecnosti a premyslim ze pojisteni zrusim a penize presunu nekam jinam pripadne bych pouzil na neco. zajímalo by mě kdy a jak můžu ukončit toto pojištění a kolik penez dostanu zpet. momentalne tam mam na pojistnem zaplaceno kolem 20 000 kč. pokud podam vypoved kolik bych dostal zpet jestli tedy muzu a nebo je i IZP comfot plus podmineno nejakou dobrou sporeni. Hold za chyby se plati a clovek nesmi verit kde komu. Dik za jakoukoliv radu.

  • #815 Odpovědět
   Barbora Veselá
   Host

   Dobrý den,

   o axe bohužel v poslední době čtu poměrně hodně negativních článků. Bohužel tyto smlouvy bývají nastavebé, že člověk tak v krátké době na nich spíše prodělá. Jde o to na kolik let jste smlouvu uzavřel. Jestli to bylo na 30let a déle, což se životky mladým lidem dělají tak při výběru by jste měl po třech letech cca 10 000,-Kč tyto dlouholeté ssmlouvy jsou poměrně nákladové a ten výběr bude takový pouze v případě že vám celá část jde na spoření. V případě, že jste v tom i pojištěn tak bude výběr menší. Jinak smlouva by měla jít zrušit bez problémů v případě výročí není-li uvedeno ve smlouvě jinak. Doporučuji, jestli chcete pojistku zrušit tak si jí ponižte na co nejmenší část co lze. Většinou to bývá tak 300,-Kč a ve výročí jí zrušte.

  • #816 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   ono už by pro mne bylo alarmující, za jakých podmínek je možná spolupráce s takovou firmou a že musím mít uzavřeno nějaké IŽP abych mohl spolupracovat s touhle společností. Firmě jde především o zisk a zavázat si poradce (vyloučit zrušení smlouvy IŽP) na zaruční lhůtu 3 let kvůli vyplaceným provizím. Asi tuším, která to byla. Internet je toho plný a trestních oznámení už bylo také podáno mnoho. (Google napoví)

   Při zrušení smlouvy IŽP po dobu prvních 2 let je na jakémkoliv takovém IŽP odbytné rovno nule. V dalších letech už záleží na nastavení smlouvy. Pokud smlouva umožňuje vybírat naspořené prostředky, tak bych toho využil a vybral maximální možnou částku ještě před zrušením takovéto smlouvy a alespoň zmírnil případné ztráty. Doporučuji si ale pozorně přečíst pojistné podmínky ještě před tímto krokem ať předejdete případnýám překvapením.

   Přeji Vám příjemný den.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: IZP AXA Comfort Plus
Informace o uživateli: