Investiční životní pojištění UNIQA

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel victoria shmidt a poslední změna proběhla 5 let, 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #835 Odpovědět
   Petr Michálek
   Host

   Dobrý den, dne 1.9.2005 jsem si ve svých 18 letech zřídil investiční životní pojištění u společnosti Uniqua. Každoročně mi chodí výpis aktuálních jednotek v investičním programu (jedná se o program 2-PLUS Růst s omezeným rizikem). Hodnota pojištění je aktuálně 71 000Kč, pojistná částka pro případ smrti 100 000 Kč. Právě dnes mi přišel výpis stavu k 15.8.2012, přičemž jsem někde četl, že slouvu u společnosti Uniqua lze vypovědět pouze jednou ročně. Chtěl bych se Vás tak zeptat, zda jsem termín vypovězení smlouvy opravdu propásl, či zda je možné smlouvu stále vypovědět i nyní. Zajímalo by mě o kolik by to pro mě bylo řádově nevýhodnější, než kdybych smlouvu řádně vypověděl až za rok, případně by mě velmi zajímal Váš odhad na reálnou částku, kterou bych od pojišťovny obdržel, kdybych smlouvu vypověděl nyní.
   Děkuji za odpověď, s přáním pěkného dne Petr Michálek.

  • #836 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den pane Michálku,
   obecně lze smlouvu životního pojištění vypovědět vždy v období do 6 týdnů před koncem pojistného období. Záleží tedy na tom, jaké pojistné období Vaše smlouva obsahuje. (roční, pololetní, čtvrtletní, měsíční) Samotnou žádost o zrušení můžete podat tedy kdykoliv, ovšem je nutno počítat s tím, že smlouva bude zrušena až k výročí smlouvy.
   Rušit smlouvu životního pojištění je téměř vždy nevýhodné pro klienta a hlavně pokud bylo pojistná doba sjednána na několik desítek let. I pojišťovna si chrání své zájmy (délku trvání smlouvy) a uplatňuje tedy sankce za předčasné zrušení. Bude Vám tedy vyplaceno odkupné a nikoliv hodnota smlouvy. Pokud tedy Vaše smlouva umožňuje vybírat peníze i v průběhu pojištění, zjistěte si maximální možný výběr a až poté pojistku případně zrušte.

   Přeji příjemný den.

  • #23924 Odpovědět
   victoria shmidt
   Host

   dobrý den, vic než před měsicem jsem požadala o výber určité částky ze svého ůčtu, p.s. č. 3818828088, bylo mí přislibeno, že peníze dostanu do konce zaři, což zřejmě se nestalo. Jaký máte postup s ohledem na tuto situaci? předem děkuji za odezvu, Mgr. Victoria Shmidt Ph.D

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Investiční životní pojištění UNIQA
Informace o uživateli: