Investiční životní pojištění pro mladé?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel MTMichael a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1103 Odpovědět
   Lucie
   Host

   Dobrý den,
   je mi 19 let. Před nedávnem mi skončila "dětská" pojistka u ČP a já uzavřela novou, Diamant, taktéž u ČP, kterou mi doporučila poradkyně. V mém případě je zaměřené spíše na úrazy a invaliditu než na úmrtí. Platím cca 650 korun měsíčně, cca 370 jde na spořící část. Mám zvolený dynamický fond investování a pojistnou dobu 46 let. Na internetu jsem našla hodně protichůdných názorů jak ohledně investičního životního pojištění, tak ohledně životního pojištění pro mladé vůbec. Za cca 14 dní mi vyprší 2měsíční lhůta, při níž lze pojištění vypovědět s návratností spořící složky. Ráda bych tedy požádala o radu – mám pojištění nechat plynout, nebo ho mám zrušit a zařídit si pouze úrazové? Taky by mě zajímalo, zda když se smlouva uzavře v mladém věku, částka, kterou měsíčně spořím, zůstane celou dobu pojištění nízká, nebo se se zvyšujícím věkem a zhoršujícím se zdravotním stavem zvyšuje? Nějaké peníze si vydělávám, takže platit pro mě danou částku není problém, jen by mě zajímalo, zda se mi to vyplatí.
   Děkuji předem za odpovědi,
   Lucie

  • #1104 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Vážená Lucie,

   uzavřeli jsme prostřednicvím finančního poradce IŽP (a to je např. i DIAMANT) a když jsme si šli pro garantované penízky….. 🙁 \vložili jsme 100.000,- Kč a vyplaceno bylo 22.000,- /Výhodná "garantovaná" investice…… Začal jsem se zajímat více a studovat….a hrůza…. Od té doby chci jen smluvně = písemně garantované produkty s napsanou cílovou částkou, samozřejmně vyšší, než je můj vklad. Dále chci samostatnou životní pojistku, pro zajištění mých úvěrů, a aby tady po mě něco zůstalo, kdyby…. A úrazové pojištění s důrazem na trvalé následky a v případě vážného úrazu pro trvalé měsíční doživotní odškodnění, které nám zajistí výpadek financí způsobený např. ztrátou zaměstnání… Jediná rada: vždy vezměte tužku a papír a zdravý rozum – zeptejte se na všechny náklady – kolik vožíte – a kolik Vám na konci vyplatí – kolik dostanete v případě nějakého konkrétního úrazu – a další…..pak se teprve rozhodněte.
   Snad je to ode mne rada, nevím, ale já se tak, od naší "výhodné" investice, chovám.
   Hezký den

  • #1105 Odpovědět
   Karolina
   Host

   Dobrý den, Lucie,

   650 Kč je vyšší částka, životní pojištění se teď ještě do 21.12.2012 dá uzavřít od 500,- Kč, a to takové, které se skládá jak z částky na úraz, tak z částky na spoření. Životní pojištění je určitě dobrá věc a pokud mohu poradit, tak nerušit. Nikdy nevíte co Vás v životě potká a kdy budete potřebovat nějakou finanční jistotu. Dnes je dobré se zaměřit v úrazovém pojištění na invaliditu, trvalé následky od 0,001%, dávky při hospitalizaci a dávky při pracovní neschopnosti. To ve Vašem věku využijete nejvíce. Částka na smrt se dá kdykoliv navýšit.

  • #1106 Odpovědět
   MTMichael
   Host

   Dobrý den,rád bych vám pomohl zodpovědět pár vašich otázek.Mít kvalitní zajištění rizik je důležité,proto se zajímejte o to na jaké čásky jste pojištěna a za jakých podmínek můžete požadovat plnění,dál je hodně důležité do jaké rizikové skupiny spadáte a kolik je vám let,jaké máte pracovní zařazení,dále jaký je váš zdravotní stav a vaše předpoklady do budoucna,co se týče dědičných onemocnění,proto nemůže nikdo mít stejné podmínky.Každá společnost vám nabízí něco jiného,protože každá společnost má takzvané  V.I.P skupiny pro které má různá zvýhodnění sazeb.Předpokládám že máte nastavenou investiční strategii která se hlavně skládá převážně z akciových fondů.To co jste si založila je spoření střednědobé až dlouhodobé,to znamená že by jste ho měla mít alepoń 5 let a dýl,ideálně však minimálně 10 let aby se vám náklady vyrovnali s výnosy.Po dobu dvou let nebude možno sáhnout na peníze které vám ten fond vydělá.Sám za sebe ze své praxe musím říct že nemám s Českou Pojišťovnou dobré zkušenosti.Co se týče plnění i sazeb za rizika.Jsou daleko zajímavější společnosti,které vám nabídnou víc.Takže teď už je to jen na vás zvážení jestli vypovědět tuto pojistku nebo ne,momentálně vám nemůžu přesně sdělit,jak moc je pro vás ta smlouva výhodná,protože jsem neměl možnost ji prostudovat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Investiční životní pojištění pro mladé?
Informace o uživateli: