Investiční životní pojištění od České pojišťovny

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #629 Odpovědět
   Irena Pangrácová
   Host

   Dobrý den,
   ráda bych zjistila, zda má ještě někdo špatnou zkušenost s Globálním investičním pojištěním od České pojišťovny (investováno do Fondu zahraničních akcí), a zda už toto někdo řešil?
   Po 10 letech spoření a 70tis zaplaceného pojistného, mi pojišťovna vyplatí cca 33 tis.
   Její jednání je prý v pořádku, protože za výnosy a investice neručí. Samozřejmě mi nikdo takovou informaci při sjednávání nedal (ani info, že si měsíčně platím za správu účtu, ke kterému nemám ani přístup) a bylo mi řečeno, že pojistné obsahuje i složku na krytí rizik, což také není pravda.
   Nejsem s touto situací smířena. Nevíte co s tím?
   Děkuji Pangrácová

  • #630 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   pokusil bych se zaměřit na toho člověka, který smlouva s Vámi sepsal (a sepsul) 🙂 Taková stížnost na ČNB na konkrétního poradce či v tomhle případě s největší pravěpodobností pojišťovacího agenta může přinést zajímavý výsledek a pokud v informační povinnosti není vyplněno to, že jste byla poučena o Vámi popisovaných chybách a nejasnostech, jen tomu konkrétnímu "poradci" dokáže nečekaně zavařit…

   Pouze důsledným potíráním a likvidací "nekvalitních naháněčů" se dá v této branži dosáhnout zlepšení ve prospěch klienta, který bohužel pro tyto živly není na prvním místě… 🙁

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Investiční životní pojištění od České pojišťovny
Informace o uživateli: