Diskuzní fórum / Poradna

Investiční životní pojištění od České pojišťovny

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Investiční životní pojištění od České pojišťovny

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla před 7 roky, 3 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #629 odpověď
  Profilový obrázek
  Irena Pangrácová

  Dobrý den,
  ráda bych zjistila, zda má ještě někdo špatnou zkušenost s Globálním investičním pojištěním od České pojišťovny (investováno do Fondu zahraničních akcí), a zda už toto někdo řešil?
  Po 10 letech spoření a 70tis zaplaceného pojistného, mi pojišťovna vyplatí cca 33 tis.
  Její jednání je prý v pořádku, protože za výnosy a investice neručí. Samozřejmě mi nikdo takovou informaci při sjednávání nedal (ani info, že si měsíčně platím za správu účtu, ke kterému nemám ani přístup) a bylo mi řečeno, že pojistné obsahuje i složku na krytí rizik, což také není pravda.
  Nejsem s touto situací smířena. Nevíte co s tím?
  Děkuji Pangrácová

 • #630 odpověď
  Profilový obrázek
  Tomáš Podlesný

  Dobrý den,
  pokusil bych se zaměřit na toho člověka, který smlouva s Vámi sepsal (a sepsul) 🙂 Taková stížnost na ČNB na konkrétního poradce či v tomhle případě s největší pravěpodobností pojišťovacího agenta může přinést zajímavý výsledek a pokud v informační povinnosti není vyplněno to, že jste byla poučena o Vámi popisovaných chybách a nejasnostech, jen tomu konkrétnímu "poradci" dokáže nečekaně zavařit…

  Pouze důsledným potíráním a likvidací "nekvalitních naháněčů" se dá v této branži dosáhnout zlepšení ve prospěch klienta, který bohužel pro tyto živly není na prvním místě… 🙁

Odpověď na: Investiční životní pojištění od České pojišťovny
Osobní informace:
test