Investiční životní pojištění Allianz

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Petr P. a poslední změna proběhla 11 let.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1243 Odpovědět
   Magdalena
   Host

   Dobrý den, poradce mi doporučil Investiční životní pojištění od Allianz F1. Platila bych 1000 Kč měsíčně, z toho cca 540 Kč by šlo na spoření (modelované zhodnocení je 5%). Mám v tom sjednané další připojištění (Pro ženy, závažné onemocnění, trvalé následky s progresiv. plněním, pro případ smrti následkem úrazu, denní odškodné, prac. neschopnost). Nemáte s tím někdo zkušenosti? Je to dobré pojištění?

  • #1244 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   výše uvedeného poradce Partners kopněte do zadní části těla a svižným krokem žeňte z domu, protože mu jde jen a jen o provize. Jediným světlým místem by mohlo být to pojištění rizik speciálně pro ženy. Pojďme si to trochu rozebrat.

   Sice netuším, kolik je Vám let, jaká je Vaše rodinná a finanční situace, ale i tak pokud budu počítat s faktem, že platba pojistného za rizika je cca. 460Kč za měsíc, tak za tuto cenu dost pochybuji o kvalitním nastavení při výše uvedených položkách v pojištění. Kde máte třeba pobyt v nemocnici? Samotné výše pojistných částek budou také tuším v nicneřešící výši. Celkově to je paskvil vytvořený pouze za účelem vyšší provize. A docela rád bych znal jméno toho poradce, protože se zde jednoznačně snaží klienta poškodit.

   Z jakého důvodu Vám raději, než spořit na pojistné smlouvě, nedoporučil vytvářet úspory do podílových fondů, které nejen že jsou mnohem méně nákladové, ale také máte peníze k dispozici ihned k výběru a hlavně s vyšším výnosem a po 6ti měsících od počátku platnosti smlouvy bez nutnosti dodanit výnos při výběru dle aktuální sazby daně z příjmu fyzických osob a také nehledě na fakt, že na takto nastavené pojistce bude trvat několik let, než tam vůbec nějaké peníze budou k výběru? Můžou za to poplatky pojišťovně a zprostředkovateli, smlouva je tedy mnohem více nákladová, než v případě investic do podílových fondů. Výnos 5% p.a. u fondů přes F1 je pouze modelované řešení a skutečnosti bude odpovídat docela zřídka.

   Samotná smlouva se hodí pro mladou ženu, která předpokládá, že bude mít v dohledné době dítě – jsou tam pojištěný typicky ženská rizika spojená s těhotenstvím. Nicméně tuhle smlouvu bych volil pouze jako doplněk jiného pojištění a to po pečlivém uvážení, zda-li to za ty výhody (pojištění ženských rizik) skutečně stojí, vzhledem k faktu, že na F1čce je nutnost dospořovat alespoň 300Kč/měsíc nad rámec pojištění rizik, protože se jedná o investiční životní pojištění.

   Přeji Vám příjemný den.

  • #1245 Odpovědět
   Tomáš
   Host

   Kdzž koukam na otázku Magdaleny je pojistení Alianz dobre pojištění???jak by jste ho nastavil vy??

  • #1246 Odpovědět
   Tomáš
   Host

   Dejme tomu ze jsem žena 24 let bez dětí a bez jakehokoli spoření,a nemohu zrovna dávat víc než těch 1000kč.předem děkuji

  • #1247 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   předpokládám, že tahle otázka měla být na mne.

   Obecně nastavení pojištění je závislé na těchto faktorech:
   1. rodinná situace
   2. finanční situace
   3. pracovní situace
   4. závazky vůči třetím stranám
   5. zdravotní stav

   Z pár řádků se nedá jednoznačně nějak od oka nastavit pojištění, je nutné znát i "pozadí". Ale tím jsem Vám asi moc nepomohl. :-/

   Přeji příjemný den.

  • #1248 Odpovědět
   Petr P.
   Host

   Teda Tomáši,

   Vy jste fakt perla Mozambiku. Tady však s Vašim výrokem "paskvil" musím souhlasit, ovšem jenom s ním. Kolegu, nebo ji bych taky kopl někam a jméno by mě zajímalo taktéž.

   ZO pro ženy mají ale i rizika, které se vyskytují i u starších, takže bych až tak neškatulkoval.

   Jak ale můžete doporučit podílové fondy jako likvidní a ještě o nich mluvit jako o ziskovějších? Akorát se v nich neplatí pojištění. A říká Vám něco pojem volatilita, nebo investiční horizont?

   Prosím Vás nepřispívejte nikde už svými "moudry", nebo se více, či kvalitněji vzdělávejte.

   Děkuji

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Investiční životní pojištění Allianz
Informace o uživateli: