Investice do akcií ČEZ

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Martin a poslední změna proběhla 4 roky, 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #115963 Odpovědět
   Marek
   Host

   Dobrý den,

   rozhoduji se, zda začít investovat do akcií ČEZu co jsem se koukal na různé grafy a vývoj, tak se mi to zdá relativně progresivní a nadějná investice. Jsem ale úplný začátečník a samozřejmě bych se nerad spálil.
   Máte konkrétně s akciemi ČEZu nějaké zkušenosti a nebo nějaké doporučení, které by mi mohly být napomocné?
   Moc děkuji.

  • #116653 Odpovědět
   Pavel
   Host

   Dobrý den, akcie jsou náročná investiční disciplína a nakupovat na základě toho, že momentálně to “vypadá” dobře, je velmi riskantní. Důležité je znát majetek, výroční zprávy, investice dané společnosti, její závazky atd. Zkrátka koupit akcie jen tak, bez více informací, je podobné jako koupit si los. Pokud chcete investovat do akcií, doporučuji nejdříve přečíst knihu Inteligentní investor.

  • #117899 Odpovědět
   Martin
   Host

   A není lepší se vyhnout (malému) českému rybníčku a sáhnout po zahraničních akciích? Mne to v polední době celkem vrtá hlavou a sám uvažuji o diverzifikaci prostředků právě tímto směrem a české akcie mi přijdou ve srovnání se zahraničím dost slabé. Ono je to pěkně vidět na srovnání indexů, kdy PX (index pražské akciové burzy) prakticky už pár let stojí na místě a to i přesto, že aktuálně procházíme ekonomicky pozitivním obdobím a člověk by řekl, že by se to na těch akciích mělo odrazit. Naproti tomu je tam zmíněn index NY burzy DJIA, který už pár let roste jak o závod. Nejsou ty české akcie tak trochu mrtvé?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Investice do akcií ČEZ
Informace o uživateli: