ING – životní pojištění Smart

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel vas.fporadce@gmail.com a poslední změna proběhla 10 let, 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #1359 Odpovědět
   Milada
   Host

   Před třemi lety mi zaměstnavatel nabídl financování životního pojištění uzavřeného u ING. Jelikož jejich produkt "Smart" má na internetu dobré recenze a je doporučován ( že mě dřív netrklo čím to asi bude ) tak byla mezi mnou a ING uzavřena smlouva na placení této pojistky a časem i na možnost ukončení a výběru financí. Přesně po dvou letech se moje i zaměstnavatelova situace dost změnila a pojistku mi přestal platit. Nastalo tedy z mé strany ukončení smluvního vztahu a žádost o výběr ( odkoupení ) naspořených peněz. Podotýkám, že k žádnému čerpání na základě pojistné události za celou dobu nedošlo. Za ty dva roky tedy dostala ING postupně zaplaceno 9.600,- Kč. Při zrušení smlouvy po dvou letech mi vyplatili 940 Kč. Kdo nevěří, ať tam běží. Je to moc prima kšeft. Ale určitě ne pro pojištěnce.

  • #1360 Odpovědět
   vas.fporadce@gmail.com
   Host

   Dobrý den,

   v tomto případě nedošlo k žádnemu pochybení ze strany společnosti ING a bylo by tomu tak jakéhokoliv životního pojištění. K pochybení došlo na straně poradce který s Vámy tuto pojistnou smlouvu uzavřel a to tím že Vás neinformoval o poplatkové struktuře životního pojištění. Musíte brát v úvahu to že tento druh pojistné smlouvy je dlouhodobý produkt navržený k získání většího výnosu po delší dobu a také že za vedením takovéto smlouvy stojí nějaké poplatky a samozdřejmě platíte i provizi poradce. A toto vše je nakumulováno do prvních dvou let platnosti pojistné smlouvy aby se po dvou letech maximálně zhodnocovali Vámi vložené prostředky a nebyl jste  tratný na poplatcích po celou dobu platnosti pojistné smlouvy. Samozdřejmě toto Vám měl říct poradce který Vám tuto smlouvu uzavíral. V praxy to vypadá tak že první dva roky máte na smlouvě v podstatě jen část Vámi vložených prostředků které se postupně 3,4,5 atd. rok dorovnávájí a v průměru (dle růstu a poklesu investicí) je Vás vklad vs. prostředky na smlouvě dorovnán mezi 4-6 rokem platnosti smlouvy a poté už jen narůstají. Samozdřejmě je nutno brát v potaz i to že v době kdy jste o odkup požádal nemusela být odkupní hodnota podílových jednotek na vzestupu, ale mohla být v poklesu či stagnovat na menší hodnotě a to samozdřejmě ovlivnilo cenu odkupu + odečet 15% daně a samozdřejmě záleží zda ING nemá i poplatek za předčasné vypovězení smlouvy což Vám nejsem v tuto chvíli schopen zodpovědět.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: ING – životní pojištění Smart
Informace o uživateli: