Indexace životního pojištění

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Miroslav Mikoláš a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1107 Odpovědět
   Mirek
   Host

   Dobrý den, je mi 56 let a mám životní pojištění u České pojišťovny. Každoročně mi pojistné zvyšují – letos 4,5 % indexace pojištění, přitom inflace je asi poloviční. Pro koho je toto zvyšování pojistného výhodné ( kromě samotné pojišťovny ), pro jakou věkovou skupinu?

  • #1108 Odpovědět
   MTMichael
   Host

   Dobrý den,ne pojištění není výhodné.Česká pojišťovna vám do smlouvy dala idexaci,to znamená že se vám bude pojištění prodražovat,vlivem inflace.Navíc až dojdete věku 65let automaticky vám pojistné plnění zanikne,protože Pojišťovna dává pojištění jen do tohoto věku. Doporučuji.Pojištění vypovědět a sjednat ho jinde,čím víc budete starší,tím to budete mít dražší,navíc doporučuji sjednat životní pojistku se spořením,Některé společnosti vás pojistí až do 75 let a to bez krácení plnění.Pokud by jste potřeboval můžu vám bezplatně poradit co dál.

  • #1109 Odpovědět
   Miroslav Mikoláš
   Host

   Vážený pane kolego,

   čtu zde Váš názor ohledně doporučení (budoucímu – snad né Vašemu) klientovi. Doporučit takto od stolu někomu, aby pojistnou smlouvu zrušil a udělal ji někde jinde jinou, potažmu mu ještě doporučovat do pojistné smlouvy (RIZIK) dát spoření….. kolego jsem rád, že nejste v mém týmu…. Takovýto poradce po předvedení podobné práce okamžitě likviduji.

   Vážený kliente.

   Nežli uděláte jakýkoliv krok, je třeba vědět co na dané smlouvě máte za rizika…. samozřejmě je třeba zvážit Váš zdravotní stav, mohlo by se stát, že by jste Vaši starou (dle výše slov kolegy) nevýhodnou smlouvu zrušil….. a nová pojišťovna by Vás na základě Vašeho zdravotního stavu nemusela ani přijmout do pojištění, či by Vás nataxovala na tak vysoké pojistné za Vámi požadované rizika, že stará smlouva, kterou máte teď by mohla být cenově výhodnější nežli nová.
   S pozdravem Miroslav Mikoláš

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Indexace životního pojištění
Informace o uživateli: