Diskuzní fórum / Poradna

Převod životního pojištění a odpočty daně

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Převod životního pojištění a odpočty daně

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (0 hlasů) se naposledy zapojil uživatel  Tomáš Podlesný a poslední změna proběhla před 6 roky, 3 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #760 Odpověď

  Michaela

  Dobrý den, mám životní pojištění Dynamik od České pojišťovny a včera jsem mluvila s finanční poradkyní, která mi tvrdila, že když si životní pojištění převedu k jiné pojišťovně, tak nemusím dodaňovat uplatněné odpočty. Co je na tom pravdy? Děkuji

 • #761 Odpověď

  Tomáš Podlesný

  Dobrý den,
  finanční poradkyně má i nemá pravdu a hlavně Vám nesdělila vše. Záleží pouze na dohodě s pojišťovnou, která by musela převést kapitálovou hodnotu pojistky na jinou smlouvu, což neudělá a nepovolí. (Proč by také měla podporovat konkurenční pojišťovnu když u ní rušíte pojištění…) Tímto Vám tedy bude pouze vyplacena hodnota odkupného (vznikne li nárok na odkupné) a v tom případě bude tedy nutno vracet uplatněné daňové odpočty. I když na druhou stranu neznám nikoho, po kom by to bylo zpětně finančním úřadem vymáháno – pokud ovšem není účetní ve Vaší firmě přespříliš horlivý a toto úřadu neoznámí.

  Přeji Vám příjemný den.

Odpovědět: Převod životního pojištění a odpočty daně
Informace o Vás:
test