Dlužné pojistné po zániku smlouvy

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Ivana Žáčková a poslední změna proběhla 4 roky, 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1352 Odpovědět
   Jirka
   Host

   V roce 2011 mi zanikla pojistná smlouva od AVIVY. Dlužné pojistné činí cca 780 kč. Aviva byla prodána Metlife a tato společnost teď vymáhá nedoplatek. Uvádí, že Metlife žádá doplatek za rizika , které Metlife kryla. Jak to? Já jsem podepsal smlouvu s Avivou a Metlife v té době neměl nic společného s Avivou?

  • #1353 Odpovědět
   Pavel Růžička
   Host

   V tomto případě vám nezbude nic jiného než dluh zaplatit.
   Vždy platíte poměrnou část která Vám šla na rizika.
   Odkazovat se na to že jste podepsal smlouvu s AVIVOU a pohledávku vymáhá MetliFE je nesmysl !

   Doporučuji okamžitě uhradit, co se týče vymáhání pohledávek tak pojišťovny jsou v tomto případě opravdu tvrdé.
   Nemluvě o tom že se lehce dostane do registru dlužníků což vám může přinést problémy do budoucna např. při vyřizování hypotečního úvěru.

   S pozdravem,

   Pavel Růžička
   Fincentrum

  • #1354 Odpovědět
   Jaroslav Král
   Host

   Jirko, to je sice pravda, ale také Avivu MetLife převzal se všemi právy a povinnostmi, tzn. s právem jak vymáhat pohledávky, tak také povinnost za tyto smlouvy poskytnout plnění. Takže i když jste podepsal u Aviva, nyní logicky vymáhá MetLife. Naprosto oprávněně. A Vám nezbude, než to uhradit.

   Jednoduché základy práva:)

  • #105001 Odpovědět
   Ivana Žáčková
   Host

   Dobrý den,

   prosím o radu, zda musím zaplatit poslední pojistnou částku pojišťovně, když jsem vypověděla nevýhodnou pojistnou smlouvu. Sice mi ji ukončili k 1.11., ale už v září na říjen jsem nezaplatila. Celý rok před ukončením jsem přeplácela 289 Kč měsíčně za pojištění úrazu, ale ta část pojistky skončila ke 30.9.2018. Upozornil mne na to až finanční poradce, který se mnou uzavřel výhodnější smlouvu. Předpokládala jsem, že ten přeplatek bude forma spoření. Protože jsem si ale moc jistá nebyla, tak jsem poslední splátku neuhradila, aby si to případně od těch přebytečných peněz odečetli.Jenže on žádný přebytek není, takže jsem tam poslala přes 3000 Kč úplně zbytečně. Je to normální? Prý to šlo na investice, ale já nemám nárok. Co mám dělat? To jim mám poslat dalších 750 Kč, kdy už teď vím, že žádný přeplatek nemám? To je přece zlodějna a ne seriozní pojištění.
   Pamatuji dobu, kdy při neplacení pojistku automaticky zrušili. To bylo sice jednoduché, ale asi se na tom málo vydělávalo.

   Děkuji za radu.

   Ivana Žáčková

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Dlužné pojistné po zániku smlouvy
Informace o uživateli: