Diskuzní fórum / Poradna

Daně při novém životním pojištění

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Daně při novém životním pojištění

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (0 hlasů) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Pojištění.cz a poslední změna proběhla před 9 roky, 9 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #430 Odpověď
  Profilový obrázek
  Karel

  Dobrý den,navštívil mě známý a přesvědčil mě abych svoje životní pojištění zrušil a udělal si jiné,kde nebudu platit vysoké poplatky.Vysvětlil mi to celkem rozumně,ale když jsem svoje původní pojištění chtěl zrušit,tak jsem se dozvěděl že po 6 letech co platím 850kč měsíčně dostanu jen nějakých 25000kč,z toho odvedu 15% daň + budu muset jít na fin.úřad a vrátit peníze které mi stát vrátil za odpočty na daních.Je to možné???

 • #431 Odpověď
  Profilový obrázek
  Pojištění.cz

  Dobrý den,

  U rizikového pojištění je zaplacené pojistné použito na pojistnou ochranu osoby či majetku, neexistuje žádná spořící složka. V případě jeho výpovědi tak pojišťovny nevyplácí žádné prostředky.

  U kapitálových a investičních pojistek účastník pojištění nemá právo na navrácení všech vložených prostředků, ale pouze na tzv. odbytné. Jeho výše záleží na parametrech pojistky a době, po kterou bylo pojištění hrazeno. Obecně platí, že první dva až tři roky jde veškeré zaplacené pojistné na pokrytí nákladů pojišťovny a provizi, takže nedostanete téměř nic.

  Pokud jste si snižoval základ daně, musíte v příštím daňovém přiznání uvést všechny tyto částky, o které Vám byla daň snížena, jako příjem a dodatečně je všechny zdanit.

  Tedy ano, všechno to je možné.

  Pojištění.cz

Odpovědět: Daně při novém životním pojištění
Informace o Vás:
test