Daně při novém životním pojištění

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 14 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #430 Odpovědět
   Karel
   Host

   Dobrý den,navštívil mě známý a přesvědčil mě abych svoje životní pojištění zrušil a udělal si jiné,kde nebudu platit vysoké poplatky.Vysvětlil mi to celkem rozumně,ale když jsem svoje původní pojištění chtěl zrušit,tak jsem se dozvěděl že po 6 letech co platím 850kč měsíčně dostanu jen nějakých 25000kč,z toho odvedu 15% daň + budu muset jít na fin.úřad a vrátit peníze které mi stát vrátil za odpočty na daních.Je to možné???

  • #431 Odpovědět
   Pojištění.cz
   Host

   Dobrý den,

   U rizikového pojištění je zaplacené pojistné použito na pojistnou ochranu osoby či majetku, neexistuje žádná spořící složka. V případě jeho výpovědi tak pojišťovny nevyplácí žádné prostředky.

   U kapitálových a investičních pojistek účastník pojištění nemá právo na navrácení všech vložených prostředků, ale pouze na tzv. odbytné. Jeho výše záleží na parametrech pojistky a době, po kterou bylo pojištění hrazeno. Obecně platí, že první dva až tři roky jde veškeré zaplacené pojistné na pokrytí nákladů pojišťovny a provizi, takže nedostanete téměř nic.

   Pokud jste si snižoval základ daně, musíte v příštím daňovém přiznání uvést všechny tyto částky, o které Vám byla daň snížena, jako příjem a dodatečně je všechny zdanit.

   Tedy ano, všechno to je možné.

   Pojištění.cz

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na téma: Daně při novém životním pojištění
Informace o uživateli: