Čerpání úrazového pojištění od dvou pojišťoven

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Karel a poslední změna proběhla 11 let.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #1355 Odpovědět
   Lucie Viktorinová
   Host

   Dobrý den.

   Chci se zeptat, zda můžu pojistnou událost(úraz) nahlásit dvoum pojišťovám, pokud mám v současnosti dvě životní pojištění a tedy čerpat peníze za úraz od obou pojišťoven?

   Děkuji.

  • #1356 Odpovědět
   Martin
   Host

   Ano, pokud máte uzavřeno více úrazových pojištění, měla byste dostat plnění ze všech. Dřív jsem to také tak měl, ale nakonec jsem jedno zrušil a nechal jen u Slavie, se kterou mám nejlepší zkušenosti.

  • #1357 Odpovědět
   vas.fporadce@gmail.com
   Host

   Dobrý den,

   nahlásit pojistnou událost (úraz) nahlašte na obě pojišťovny. Plnění dostanete z obou, ale záleží na míře úrazu a procentuelním ohodnocení danou pojišťovací společností. Tedy nesmíte čekat stejné plnění u obou, převážně to však nejsou velké rozdíli, jen se musí brát v potaz víše pojistné částky na každé dané smlouvě a samozdřejmě tzv. soupojištění které v případě menšího až středně těžkého úrazu nebude mít na výplatu pojistného vliv…

  • #1358 Odpovědět
   Karel
   Host

   Dobry den pani Lucie. Jsem překvapen z odpověďmi poradců.

   Vy píšete že mate životní pojištění a oni Vám odpovídají na úrazové pojištění, což jsou odlišné produkty. Leda že by v ŽP byl dodatek UP a také byl vyplněn. Jen ŽP úrazy nekryje .

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na téma: Čerpání úrazového pojištění od dvou pojišťoven
Informace o uživateli: