Diskuzní fórum / Poradna

Čerpání úrazového pojištění od dvou pojišťoven

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Čerpání úrazového pojištění od dvou pojišťoven

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Karel a poslední změna proběhla před 5 roky, 4 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1355 Odpověď

  Lucie Viktorinová

  Dobrý den.

  Chci se zeptat, zda můžu pojistnou událost(úraz) nahlásit dvoum pojišťovám, pokud mám v současnosti dvě životní pojištění a tedy čerpat peníze za úraz od obou pojišťoven?

  Děkuji.

 • #1356 Odpověď

  Martin

  Ano, pokud máte uzavřeno více úrazových pojištění, měla byste dostat plnění ze všech. Dřív jsem to také tak měl, ale nakonec jsem jedno zrušil a nechal jen u Slavie, se kterou mám nejlepší zkušenosti.

 • #1357 Odpověď

  vas.fporadce@gmail.com

  Dobrý den,

  nahlásit pojistnou událost (úraz) nahlašte na obě pojišťovny. Plnění dostanete z obou, ale záleží na míře úrazu a procentuelním ohodnocení danou pojišťovací společností. Tedy nesmíte čekat stejné plnění u obou, převážně to však nejsou velké rozdíli, jen se musí brát v potaz víše pojistné částky na každé dané smlouvě a samozdřejmě tzv. soupojištění které v případě menšího až středně těžkého úrazu nebude mít na výplatu pojistného vliv…

 • #1358 Odpověď

  Karel

  Dobry den pani Lucie. Jsem překvapen z odpověďmi poradců.

  Vy píšete že mate životní pojištění a oni Vám odpovídají na úrazové pojištění, což jsou odlišné produkty. Leda že by v ŽP byl dodatek UP a také byl vyplněn. Jen ŽP úrazy nekryje .

Odpovědět: Čerpání úrazového pojištění od dvou pojišťoven
Informace o Vás:
test