Allianz nebo Česká spořitelna na životní pojištění

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Jaroslav Roubíček a poslední změna proběhla 11 let, 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #863 Odpovědět
   Lenka Dvořáková
   Host

   Dobrý den, poraďte mi někdo znalý pro jaký produkt se rozhodnout. Mám nabídky od několika pojišťoven na životní pojištění a nejvíce se mi zamlouvá Flexi od České spořitelny a od Allianz produkt PRO ŽIVOT. Máte někdo zkušenost? Kterou byste mi spíše doporučili. Děkuju.

  • #864 Odpovědět
   Jiří Kurka
   Host

   Zdravím,
   můžu Vám předat zkušenost…hlavně se neobracejte na zprostředkovatelé a různé poradenské servisy,či jak se nazývají…doporučí Vám stejně pouze to co je pro ně výhodné a dostanou největšé provizi. Nechejte si zpracovat více návrhu od více pojišťoven a sama zhodnoťte co je pro Vás to nejpotřebnéjší a cenově výhodné. Popřípadě můžete vyslechnout radoby poradce,ale jeno názor ověřte ještě jinde. Když se rozhodnete pro určitou pojišťovnu – uzavřete to hlavně přímo u ní!! Zprostředkovatelé a makléři jen uzavřou , slibují jak se budou o vás starat a po roce je nezajímáte( leda by jste chtěla uzavřít něco jiného) jinak Vás stejně posílájí za Vaší pojišťovnou.

  • #865 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   zřejmě jste se setkal s "poradcem" od fy Part*ers, ZFP G*oup, B*oker Consulting, Finc*ntrum či OVB A*lfinanz, nemám-li pravdu?
   Jen by mne zajímalo, jak se o Vás bude starat samotná pojišťovna? Máte tím na mysli jednou ročně výpis z účtu životního pojištění, kde máte sjednáno i "výhodné" spoření paní za přepážkou, případně nabídku navýšení pojistného formou indexace? Doporučuji návštěvu nějakého známého (pokud máte) třeba v Německu, kde má přibližně 60% populace svého privátního poradce a na pobočku pojišťovny vůbec nechodí. Bohužel tenhle standart svým způsobem práce (honbou za provizema) docela vážně nabourávají právě "pseudoporadci" převážně firem vypsaných výše. 😉

   Přeji příjemný den.

  • #866 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   bohužel z Vašich řádků není zřejmá Vaše životní situace, prot není možno jednoznačně doporučit jakýkoliv produkt. Osobně bych se spíše přiklonil k Flexi, máte-li rodinu s dětmi.

   Přeji příjemný den.

  • #867 Odpovědět
   miloš
   Host

   Dobrý den, paní Lenko Dvořáková, při výběru a porovnání vhodného pojištění pro Vás je důležité zvážit nejen správné nastavení pojistky vzhledem k Vašim osobním požadavkům, ale též, kdo Vám poskytne okamžitý kompletní a osobní servis při nastalé pojistné události a dokáže Vám pomoci s jejím řešením. Běžní „také poradci“ Vám v tomto většinou nepomohou, ty zajímá pouze jejich provize. Přímo v pojišťovnách se Vám málokdy věnují opravdu individuálně. V naší odborné finanční kanceláři v Jindřichově Hradci tento servis provádíme. Rádi Vám pomůžeme. Přeji pěkný den. M.Mikulášek.

  • #868 Odpovědět
   Varga
   Host

   Jednoznačně Allianz

  • #869 Odpovědět
   Tomáš Podlesný
   Host

   Dobrý den,
   na základě jakých důvodů tuto pojišťovnu doporučujete? Já bych volil spíše Flexi, jelikož při totožných (a zároveň i obsáhlejších) parametrech pojištění je mnohem levnější a kryje pojištěného až do 75 let věku narozdíl od produktu PRO Život, kde pro většinu připojištění jde krytí nastavit maximálně do 65 resp. 70 let. Dalším faktorem proti by mohlo být omezení pojištění smrti pouze na specifické příčiny v základní variantě (cévní mozková příhoda, úraz ve vozidle, infarkt) a neméně fakt, že výpočet trvalých následků vychází podstatně lépe ve Flexi, byť Pro Život nabízí až 500% progresi. Zde není důležitá maximální progrese, ale celkový průběh progrese, která je ve Flexi lineární oproti Pro Život, kde je progrese geometrická a hodnoty 500% se dosahuje pouze v rozmezí 99-100% trvalých následků!

   Přeji příjemný den.

  • #870 Odpovědět
   Jaroslav Roubíček
   Host

   Všechny kobinované produkty jsou pro klienta nepřehledné …. a mnohdy nevýhodné.Zajímejte se o cílové částky spoření a žádejte je písemně do smlouvy. Když prodáváte dům nebo auto dáváte do smlouvy i cenu, nebo ne…..a u douhodobého spoření bych si tuto podmínku dal…nebo mě nezajímá, co dostanu za své vložené peníze????? A je jedno, jak se daný finanční ústav jmenuje…..:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Allianz nebo Česká spořitelna na životní pojištění
Informace o uživateli: