Diskuzní fórum / Poradna

Allianz F1 investiční životní pojištění

Pojištění.cz Fóra Pojištění Životní pojištění Allianz F1 investiční životní pojištění

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Jan Jirota a poslední změna proběhla před 5 roky, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #1362 Odpověď
  Profilový obrázek
  Lucie

  Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala na to, jestli je možnost, že v následující situaci nebudu mít nárok na plnění pojistné události: V lednu mě začalo bolet koleno. Šla jsem k lékaři, který mi sdělil, že to možná budou přetržený křížový vazy v koleni. Nebyl si jistý a objednal mě za měsíc na magnetickou resonanci. Mezitím jsem oslovila poradce Partners a ten mi doporučil uzavřít investiční životní pojištění Allianz F1, měsíčně platím 1200,-. Z magnetické resonance se ukázalo, že mám opravdu přetržené křížové vazy v koleni a k tomu prasklý meniskus. Lékař nařídil operaci, která proběhne za týden. Ráda bych se zeptala, zda nemůže nastat situace, že nebudu mít žádný nárok na vyplacení pojistky z toho důvodu, že jsem s problémem s kolenem šla k lékaři týden před uzavřením pojistky. Poradce z Partners mi tuto pojistku doporučil a ujistil mne, že je vše v pořádku, ale i tak mám obavy, a proto se ptám Vás, jak na to bude nahlíženo. I když si myslím, že když bylo potvrzení diagnozy měsíc po uzavření pojistky a operace v polovině června, tak by v tom snad žádný problém být neměl, nebo co myslíte?

  Předem Vám mockrát děkuji za radu.

 • #1363 Odpověď
  Profilový obrázek
  Lucie

  Nikdo nenajde chviličku na odpověď?

  Děkuji za jakoukoliv radu!

 • #1364 Odpověď
  Profilový obrázek
  Radek

  Dobrý den,
  domnívám se, že vám plnit nebudou.

 • #1365 Odpověď
  Profilový obrázek
  Jan Jirota

  Dobrý den,

  záleží co jste napsala do zdravotního dotazníku, zda jste to zatajila nepočítejte s plněním. Pokud je o problému s kolenem pojištovna obeznámena, záleží jak vyhodnotila rizikovost a zda vám toto zranění vyloučila z pojištění nebo jen navýšila pojistné. Jinak obecně platí 3.měsíční karenční doba na pojistnou událost způsobenou nemocí a pokud je to úraz je možné plnění od začátku pojištění.
  Nejsem obeznámen s tím co Vám poradce řekl nebo neřekl, ale min. toto měl říci.

Odpovědět: Allianz F1 investiční životní pojištění
Informace o Vás:
test