Odpověď na téma: IŽP Profi invest – Pojistná doba

#766
Tomáš Podlesný
Host

Dobrý den,
bophužel jste neuvedl k čemu budete Vámi spořené prostředky využívat po ukončení spoření – stavba, rekonstrukce, důchod, bez účelu. V tomhle je třeba mít jasno ještě před jakýmkoliv krokem.

Pokud bychom se bavili o spoření bez účelu, tak nejdříve bych si zjistil kolik bude činit stav účtu po 5 letech při zhodnocení 2-3% ročně – toto se dá nasimulovat (buďte realista a řečem známého o zhodnocení 4-6% zas až tak moc nevěřte, jsou myslím si účelově nadsazená tak, aby to vycházelo do plusu a zakládají se hlavně na předchozím vývoji – tzn. výsledek nemusí být kladný, ale i záporný!), následně bych si zjistil kolik procent z hodnoty účtu si vezme pojišťovna při předčasném ukončení smlouvy a kolik je maximální možný výběr v průběhu pojištění (toto je velice důležité při předčasném ukončení smlouvy), dal tato čísla dohromady zhruba tímto systémem:
zisk = stav účtu po x letech – (vloženo za těchto x let + hodnota odkupného)
jednoduše tak zjistíte, zda-li je toto výhodné či se jedná pouze o provize Vašeho známého. (já mám jasno již teď 😉
V každém připadě, pokud smlouvu ukončíte do 2 let od vzniku pojištění, musíte počítat s tím, že v běžném pojistném bude hodnota účtu činit 0Kč, zatímco Vy už bude mít 12000Kč vložených a vyplaceno tak bude pouze 160000Kč + případné zhodnocení! I při zhodnocení 3,6% ročně budete pořád ještě v mínusu!!!

Pokud bychom se ale bavili o penězích na rekonstrukci či koupi bytu, stavbu atd. je lepší ponechat tyto peníze na stavebním spoření a spořit tak dále, protože tam vychází čísla mnohem lépe s nulovým rizikem případné ztráty při ukončení smlouvy.

Přeji Vám příjemný den