Odpověď na téma: Životní pojištění s Filipem Exclusive

#632
Tomáš Podlesný
Host

Dobrý den,
tohle je velice častý trik "naháněčů", kdy udělají klientovi simulaci na nahodí roční výnosy 7-10%, což je z dlouhodobého hlediska absolutně neudržitelné a hodně vyjímečné, proto (v simulaci) smlouva vykazuje částku 330 000Kč, která tam v reálu samozřejmě nebude. Dalším faktorem, který ovlivňuje výši kapitálové hodnoty je spojení pojištění rizik spolu s tvorbou kapitálu (spořením). Pamatujte na jednu věc, spořit začínáte až tehdy, kdy jsou již pojišťovně zaplacená rizika vyplývající z pojištění rizik. Ve většině případů tomu tak je až po několika letech. Proto by tyto dvě položky neměly být na jedné smlouvě.

Na co bych se ale zaměřil je kvalita Vašeho úrazového pojištění a její možná podpojištěnost. Píšete, že Vám je 31 let, aktivně sportujete, ale platíte jen 309Kč za rizika spojené s úrazem. Předpokládám tedy, že máte pojištěné trvalé následky úrazu, denní odškodné v případě nezbytného léčení úrazu a snad i nemocniční dávku. Je tam také pojištění v případě smrti (tady bych řekl, že pouze na následky případě úrazu). Za co ale dám ruku do ohně je, že jste s největší pravděpodobností parádně "podpojištěný" a samotné pojistné častky úrazových rizik jsou směšně nízké. V případě vážného úrazu dostanete od pojišťovny pouze pár korun, budete logicky na pojišťovnu nadávat, ale bohužel s tím nepůjde nic dělat, protože pojišťovna jen plnila to, co je sjednáno v pojistné smlouvě. 😉 Vaše rodina tedy není dostatečně zajištěná. (Snad jen v případě Vaší smrti bohužel)

Nebudu zde dávat návod na jak by to mělo být správně a podporovat tak neschopné "naháněče", kteří jen budou vesele kopírovat jak ovečky aniž by věděli proč by to mělo být zrovna takhle a takhle nastaveno, můžu ale konkrétně Vám, pane Radku B., nabídnout bezplatnou konzultaci třeba po telefonu nebo Skypu. Telefon nebo Skype jméno sdělím pouze na vyžádání na Váš email (ne zde, veřejně vyvěšené v diskuzi) a také záměrně úvádím jen email na Seznam.cz – tom.podlesny(zavináč)atd. z důvodu, že nemám zapotřebí zveřejňovat v diskuzi název firmy (což není dovoleno) a dělat jí tak reklamu (rozhodně jí nepotřebuje).

SPECiÁLNĚ PRO RÝPALY A JÍM PODOBNÉ: Nepracuji pro žádnou MLM třípísmenkovou firmu nabírající měsíčně stovky nových "naháněčů" s jepičí profesní životností… 😛