Odpověď na téma: Investiční životní pojištění Amcico

#576
Tomáš Podlesný
Host

Dobrý den,
dotyčná paní makléřka bude zřejmě produktem tzv. "rychlovýroben makléřů" typu MLM, jinak y nemohla takovýto blábol seriozně nabízet. Dlouhodobě udržet investiční pojištění nad 6% p.a. bez vysokého rizika je docela sci-fi a není to tak snadné jak se může zdát i dle záměrně uměle nadsazených výnosech vypočtených dotyčnou paní makléřkou. Vidina milionů na konci spoření je dosti lákavá, avšak pouze za nadstandartně příznivého vývoje celého portfolia, což v praxi jaksi moc nefunguje. 😉

Pro Vás je nutné uvědomit si, co vlastně žádáte – zajištění rizik nebo zhodnocení prostředků. Pro to první je pojištění vhodné, pro to druhé už nikoliv. (za určitých podmínek se ale však dá použít i to) Osobně bych si na zhodnocení volných finančních prostředků zvolil jiný typ produktů než pojištění.

Ve Vašem případě to bude vypadat zhruba tak, že pojistnou smlouvu Vám zruší v rámci 6ti týdenní výpovědní lhůty, která začíná následující den po výročí smlouvy. (snad srozumitelněji: do 6ti týdnů, které začínají od 1. dne v měsíci, před kterým byla výpověď doručena pojišťovně – příklad: 15.2. doručeno pojišťovně, lhůta začíná 1.3., konec smlouvy kolem 12.4.2012) Počítáno samozřejmmě pouze v případě, že platíte pojistné měsíčně. Tím jsem odpověděl i na Vaši další otázku – ano, budete muset ještě něco pojišťovně "nasypat".

Mimochodem, škoda že jste si to nerozmyslela o něco dříve, protože každá smlouva invešstičního pojištění má 2 měsíční záruční dobu, kdy lze pojištění zrušit bez této 6ti týdenní výpovědní lhůty.

Přeji hezký den.