Odpověď na téma: Pojištění domácnosti za 1 Kč

#2303
Pojištění.cz
Host

Vážená paní Mileno,

bohužel Vám musím oznámit, že nekryjí, pouze jste měla štěstí na pojistnou událost. Pokud blesk uhodí do Vaší antény a poté sjede do Vaší televize, pak se jedná o přímý úder blesku, který kryje každá pojišťovna bez výjimky. Další věc je, byla-li poškozena pouze televize, i v dnešní době LCD a plazmových televizorů je to otázka pár korun, tedy Vám raději vyplatí těch pár korun.

Bohužel takovýchto událostí je dnes opravdu pomálu, znám hned několik lidí ve svém okolí, kteří toto štěstí neměly a blesk uhodil do baráku vedle, nebo někde v okolí a vzniklé přepětí, např. v zásuvkách, jim způsobilo, že veškeré elektrospotřebiče v zásuvce vyhořely, a tudíž byly i neopravitelné, a jejich pojištění se vztahovalo pouze na přímý úder blesku, jako u Vás, a nikdo jim neplnil, stejně, jako by i Direct neplnil Vám.

Pojištění přepětí je pojištění, které Vám uhradí škodu vzniklou přepětím, které vzniklo v silnoproudých nebo slaboproudých rozvodech po úderu blesku. To znamená, že pokud uhodí do rozvodny, někde v širokém okolí Vašeho domova a přes elektrické, datové nebo telefonní rozvody toto přepětí dojde až k Vám a tam způsobí škodu, pojišťovna Vám bude plnit. Avšak musí být toto přepětí pojištěno, není to totéž, jako přímý úder blesku.

O tom, že pojišťovna DIRECT přepětí nebude plnit, se můžete přesvědčit ve všeobecných pojistných podmínkách na jejich stránkách, konkrétně v odstavci: ZVLÁŠTNÍ POJISTNÉ PODMÍNKY PRO POJIŠTĚNÍ ŽIVELNÍCH UDÁLOSTÍ – ZPP ZIV – H/09, článek 5, kde je následující:

"Přímý úder blesku je bezprostřední přechod blesku (atmosférického výboje) na pojištěnou věc tak, že místo úderu blesku je na této věci zjevně patrné podle účinků tepelného působení nebo mechanických stop. Pojištění se nevztahuje na nepřímý úder blesku, tj. působení přepětí nebo indukce (elektrického výboje jakožto následku přímého úderu blesku) na pojištěné věci."

Přímých úderů blesku je pomálu, proto ho má každá pojišťovna v základní nabídce, ovšem přepětí, které je v letním období běžné a je to nejčastější důvod pojistné události, se musí připlácet. Proto být Vámi bych uvažoval o změně současného a všech budoucích pojištění k nějaké pojišťovně, která Vám bude dostatečně krýt a i náležitě vyplácet na co máte nárok.

Budete-li mít zájem o pojištění, na které se můžete spolehnout, můžete nás kontaktovat.

Přejeme pěkný den.

Pojištění.cz