Odpověď na téma: ZFP Akademie

#1652
Filip
Host

Dobrý den,

když si tady pročítám diskuzi na téma ZFP, tak opravzu "žasnu".
Z vlastní zkušenosti vím, že ZFPA dělá nekalosti a zmatky u klientů když jim chtějí vnutit "prodat smlouvu".
Již několik let pracuji na manažerské pozici v jedné velké společnosti zabývající se pojištěním (doufám, že pochopíte když nezveřejním). A na to, že musím denně řešit stížnosti typu: "obchodní zástupce ZFP mi zrušil vaši smlouvu, protože je špatně koncipována" nebo "jak je možné, že si platím na produktu uzavřeného přes ZFP životní pojištění se spořením a po 4řech letech tam nemám nic naspořeného" nebo "proč když jsem si uzavřela Váš produkt přes ZFP se mi Vaši poradci nevěnují", a takových je spousty…

A řeknu Vám, že když musím nebo moji poradci klientů vysvětlovat proč to tak je, tak se mi z toho dělá zle, protože jim nemohu ze zákona říct pravdu. Kdybych jim řekl, že tam nemají naspořeno, protože min.4 roky platí ZFP provize za sjednání nebo, že ZFP ruší i dobře sestavené smlouvy jen kvůli tomu, že chtějí za každou cenu s klientem něco uzavří a vydělat na tom. I přes to, že klient na tom hodně ztratí nebo ho poškodí. A co se týče následného servisu "klientského", tak obchodního zástupce ZFP už neuvidí nebo výjímečně po dvou letech kdy mu příjde změnit pojištění a zruší mu to co mu sjednal sám "obchoďák ZFP" jen aby si na klientovi zase vydělal a "zase ho poškodil".
Kdybych mohl toto všechno klientovi říct a nebyl za topotrestán na základě etického kodexu o pojišťovnictví "hanění konkurence" (tak jak to dělá ZFP), tak jim to hned řeknu! Protože mě mrzí jak kazí jméno/vizitku pojišťovacím poradcům, kteří svou práci dělají poctivě a pro klienta.

Jenom jestli Vám mohu poradit. Vykašlete se na uzavírání smluv doma od nějakého obchodního zástupce, který je pochybný…. A radějí si zajděte na "kamennou" pobočku přímo pojišťovny, kterou znáte (alespoň z reklamy nebo z banky), pak máte jistotu, že budete spokojení a nenecháte se nachytat. Samozřejmě je důležité si zjistit i informace o konkrétní pojišťovně.

Děkuji Vám za čas strávený na tímto vstupem

* pokud by jste potřebovali pomoci nebo poradit nebo hledáte práci, tak mi napište na kapo003@email.cz