Odpověď na téma: Životní pojištění Allianz F1 + RP Allegro 2012

#1267
Petr P.
Host

Zdravím Tomáši,

Vy jste stále stejný. Nejdříve naplivat, utřít, a pak zase naplivat, co? 🙂 Nejsem fanda žabomyších válek mezi konkurencí, proto moje reakce na Vás, je pouze za sebe samého.

Řekněte mi ale, proč 70-75let? Proč má člověk v důchodu přemýšlet, jestli má na splátku pojistného? Já osobně chci v tomto věku již jen utrácet rentu, našetřené prostředky, a ne si platit rizika na INV, ZO, NU… Maximálně si tam nechám TNU a něco na kremaci.
Můj selský rozum mi říká, že zajištěním produktivního věku (do 65)snížím cenu rizik a minimální pojistné při RS-B, bude 869,-/m. Rozdíl z 1120,-/m potom vygeneruje částku (neznám % kalkulace), která z větší části, nebo celou dobu trvání pojistného pokryje. Cíle Romana neznáme ani jeden, takže ta částka do investice může být spojena s rezervou na penzi a podobně. Jak víte, že ta smlouva není nastavená takto? Roman to tam přeci neuvádí.
Mj. nyní jsou v F1 fondy Universe 10 a 13, kde se m.fee pohybuje zase o nějakou desetinku níže.

A jak jste přišel na ty poplatky za smlouvy? To Vás zase něco kouslo?
Poplatky jsou procentuelní, přímo úměrné výši krytí, a je tedy jedno, jestli je platím v jedné, nebo ve dvou smlouvách, zvláště v kombinaci IŽP & RŽP, kde nejsem limitován minimálním pojistným. Žádný bonus za počet smluv taky nemáme…

Rezerva? Stále je tu nemocenská a při závažnosti úrazu s léčením 7-8 měsíců, nám dotyčný zřejmě po 12měsících přejde do invalidity, kde ho máme přeci „ zajištěného“.
Jinak průměrná doba léčení u takové zlomeniny je cca 3měsíce a s dnešním zdravotnictvím, systém "běžící pás" se ve špitále taky moc neohřejete. No a to ostatní kryjí závažná onemocnění s 36 vyjmenovanými druhy a v Allegru máte jako bonus nějakou tu zlomeninku, vyražený zub a jizvičku.

@Romane, za mě osobně: Nemyslím si, že by Vaše krytí byl paskvil, ovšem chybí mi k tomu objektivita, zejména co se týče výše krytí. K výši krytí by měla fungovat určitá úměra k vašemu platu. Zkuste si tedy sám nasimulovat a spočítat náklady v takové nepříjemné situaci, a uvidíte, kolik vám bude chybět vs. „zdravotní dávky“. Určitě Vám ale schvaluji, že Vám zajištění Vás a rodiny není lhostejné.

@Tomáši: aale nic