Odpověď na téma: Investiční životní pojištění Allianz

#1244
Tomáš Podlesný
Host

Dobrý den,
výše uvedeného poradce Partners kopněte do zadní části těla a svižným krokem žeňte z domu, protože mu jde jen a jen o provize. Jediným světlým místem by mohlo být to pojištění rizik speciálně pro ženy. Pojďme si to trochu rozebrat.

Sice netuším, kolik je Vám let, jaká je Vaše rodinná a finanční situace, ale i tak pokud budu počítat s faktem, že platba pojistného za rizika je cca. 460Kč za měsíc, tak za tuto cenu dost pochybuji o kvalitním nastavení při výše uvedených položkách v pojištění. Kde máte třeba pobyt v nemocnici? Samotné výše pojistných částek budou také tuším v nicneřešící výši. Celkově to je paskvil vytvořený pouze za účelem vyšší provize. A docela rád bych znal jméno toho poradce, protože se zde jednoznačně snaží klienta poškodit.

Z jakého důvodu Vám raději, než spořit na pojistné smlouvě, nedoporučil vytvářet úspory do podílových fondů, které nejen že jsou mnohem méně nákladové, ale také máte peníze k dispozici ihned k výběru a hlavně s vyšším výnosem a po 6ti měsících od počátku platnosti smlouvy bez nutnosti dodanit výnos při výběru dle aktuální sazby daně z příjmu fyzických osob a také nehledě na fakt, že na takto nastavené pojistce bude trvat několik let, než tam vůbec nějaké peníze budou k výběru? Můžou za to poplatky pojišťovně a zprostředkovateli, smlouva je tedy mnohem více nákladová, než v případě investic do podílových fondů. Výnos 5% p.a. u fondů přes F1 je pouze modelované řešení a skutečnosti bude odpovídat docela zřídka.

Samotná smlouva se hodí pro mladou ženu, která předpokládá, že bude mít v dohledné době dítě – jsou tam pojištěný typicky ženská rizika spojená s těhotenstvím. Nicméně tuhle smlouvu bych volil pouze jako doplněk jiného pojištění a to po pečlivém uvážení, zda-li to za ty výhody (pojištění ženských rizik) skutečně stojí, vzhledem k faktu, že na F1čce je nutnost dospořovat alespoň 300Kč/měsíc nad rámec pojištění rizik, protože se jedná o investiční životní pojištění.

Přeji Vám příjemný den.