Odpověď na téma: Objektivní rady a doporučení poradců

#1076
Tomáš Podlesný
Host

Pane Roubíčku,
tohle jako argument rozhodně neberu! IŽP je jen jedna z forem tvorby zajištění na stáří, rozhodně ne jediná. Každopádně, IŽP také NENÍ NEJVHODNĚJŠÍM způsobem jak spořit. Jde v něm o to, jak za zaplacené pojištění rizik alespoň něco dostat od pojišťovny nazpět. Hlavními příčinami ztráty úspor v IŽP jsou především "nenažranost" poradců, obchodních zástupců a pojišťováků, dále pak špatně nastavená alokace do fondů, špatně nastavené pojištění samotných rizik, spojení pojištění více rizik se spořením na jedné smlouvě, předčasná zrušení smlouvy a hlavně mimořádné výběry v průběhu trvání smlouvy.

Začínám mít dojem, že ten Váš "garantovaný" produkt bude zřejmě typu Flexiinvest či Starinvest. Jen pro Vaší informaci, ani tyto produkty za určitých podmínek nemusí nutně znamenat 100% návratnost prvotně vložených peněz. 😉 Dále by mne také zajímalo reálné zhodnocení takového produktu vůči inflaci. Tam už to tak slavné nebude, že? 🙂 Ono v průběhu 30 let narvat do spoření třeba 360000Kč a dostat zpět 365000Kč se nedá nazvat 100% návratností investované částky s ohledem na zub času a inflaci, který naspořených 365000Kč reálně smrskne na mnohem méně, než 100% reálné hodnoty. Nicméně pro "ovečky" už je 5000Kč navíc lákadlem a pro "poradce" žrádlem do mlýnku. A to jen nahrává možnosti manipulace s informacemi ve prospěch samotného poradce.

Z Vašich řádek je patrné, že jste vlastně takový "spasitel" a snažíte se zachránit úspory potencionálních oveček, bohužel jen mlžením a manipulací s fakty. Lid je však z větší části finančně negramotný a lehce se tak nachytá na udičku, nemám-li pravdu? :-/ Pro mne, za mne investujte si osobně třeba do kakaových bobů v Brazílii, pokud shledáte tenhle způsob výdělečným, mne zajímají ale fakta a čísla!

PS: Zajímalo by mne, co je u Vás myšleno pod pojmem "nezávislí"?

Přeji příjemný den.