Články

Častý dotaz: strom spadlý na dům

1.2. 2019 Žádné komentáře Pojištění majetku, Pojištění odpovědnosti

Víte jaké pojištění uplatit, když se dostanete do situace, že váš dům poškodí spadlý strom? Ukažme si několik variant a jejich nejlepší řešení.

Na dům mi spadne vlastní strom

Pokud se tak stalo v důsledku stáří či nemoci stromu, bude záležet pouze na dobré vůli pojišťovny, jak s vámi situaci vyřeší. Pravděpodobně je chyba na vaší straně, takže jediným doporučení je prevence a pravidelná kontrola porostu vaší zahrady.

Stane-li se tak v důsledku větru, je nutné, abyste ke klasickému pojištění majetku měli sjednáno i připojištění proti přírodním živlům. Pokud toto připojištění uzavřené nemáte, nezaplatí vám pojišťovna nic.

Na dům spadne strom souseda

Stejně jako v předchozím případě, pokud by šlo o starý ztrouchnivělý strom, budete se asi muset dohodnout se sousedem osobně, protože to pravděpodobně bude jeho vina. Má-li soused sjednané pojištění odpovědnosti, mohla by se tato pojistná událost řešit prostřednictvím této pojistky.

Pokud dojde k pádu stromu kvůli větru, není to vina souseda a věc se řeší s vaší pojišťovnou, ale opět je nutné mít sjednáno pojištění přírodních živlů. Při kalkulaci pojištění by mělo při výběru sledujte v tabulce „živel“ například UNIQA tabulka

Co z toho plyne?

Pořádně si prostudujte svoji smlouvu na pojištění nemovitosti. Pak posuďte, jaká je pravděpodobnost, že stromy v okolí vašeho domu způsobí nějakou zkázu. Navýšení pojistky o přírodní živly nebývá nijak extrémní a rozhodně se vyplatí.

Nejde jen o váš majetek. Vaše stromy mohou případně ohrozit i sousedy a z toho důvodu doporučujeme jakou součást pojištění majetku sjednat i pojištění odpovědnosti (můžete si ho sjednat i samostatně a platí jak pro Vás tak i pro členy Vaší domácnosti)

Vše lze vyřešit obratem, a proto je tu náš web, kde si pohodlně a snadno zařídíte vše potřebné. On-line sjednání zvládne úplně každý a pojistka Vám může začít platit už od zítřka,

 

 

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.