Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Letošní zima je bohužel bohatá na úrazy

Z informací Europ Assistance vyplývá, že letošní zima je zatím o třetinu bohatší na úrazy než ta předchozí. Lokality českých milovníků zimních sportů jako jsou Rakousko a Itálie se drží mezi top destinacemi odkud Češi volají asistenční službu kvůli zranění. Ve výrazně větším počtu pak letos Češi zvolili dovolenou v exotických destinacích, ale ani tam se jim nehody nevyhýbají.

Široké sjezdovky a zasněžené pláně nejsou ani zdaleka to jediné, co Čechy v zimě láká. „Počet úrazů například v Thajsku se od loňska téměř zdvojnásobil. Češi sem vyrážejí ve velkém, zvlášť oblíbenou destinací jsou pak ostrovy na jihu země. Ty často ale nemají ani nemocnici a kvůli každému ošetření je tak nutný převoz na pevninu, který je časově náročný a pochopitelně se i prodraží.

V asijských zemích se může i zdánlivě banální nehoda vyšplhat na statisíce.

Před vánoci jsme evidovali pád na kamenité thajské pláži, byla z toho zlomenina dvou prstů na noze. Čtyřdenní pobyt v nemocnici se vyšplhal na sto tisíc korun. Stejně dlouho a za podobnou částku byla hospitalizována klientka s horečkou Dengue.

Úrazy spojené se zimními sporty však stále dominují a tvoří dvě třetiny případů, které asistenční služba během sezóny řeší. Dominují úrazy horních končetin – nejčastěji zlomeniny předloktí nebo pažní kosti a následují poranění dolních končetin. Zde se nejvíce řeší podvrtnutí kolen, kotníků nebo zlomeniny bérce.

Ošetření tohoto typu zranění se ve veřejných zdravotnicích zařízeních pohybuje kolem deseti tisíc korun. Ne vždy si ale můžete vybírat, do jaké nemocnice vás zavezou. „Evidujeme letos úraz v Rakousku, kdy klient upadl v přezkáčích cestou do restaurace a zlomil si ošklivě ruku. Nejbližší zdravotnické zařízení bylo bohužel soukromé. Bez pojištění by ho ambulantní ošetření vyšlo na dvě stě tisíc korun,

 

[button position=“centered“ url=“https://online.pojisteni.cz/cestovni/srovnani“]Kalkulačka cestovního pojištění[/button]

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Stela a poslední změna proběhla 3 roky, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #29072 Odpovědět
   Stela
   Host

   Každá zima je bohatá na úrazy. Jezdíme lyžovat do Alp, tak si vždy raději sjednáme cestovní pojištění, než vyrazíme, ať víme, že by o nás bylo postaráno, když by se nám stal nějaký úraz.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na téma: Letošní zima je bohužel bohatá na úrazy
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Pozdrav z Ománu

Absolutní monarchie Sultanát Omán leží u Arabského moře v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Do Ománu jsme jeli pouze za sluníčkem a odpočinkem (četba knih a

Celý článek »

Pozdrav z Malty

Výlet lodí kamkoliv po světě, je prostě paráda. Pokud je loď dostatečně veliká, vlny minimální a posádka milá. Vlastní zkušenost je nepřenositelná, ale zkusím se

Celý článek »

Pozdrav ze Sicílie

Palermo Většině z nás se po vyslovení města Palerma vybaví sicilská mafie. Ovšem pokud jste cestovatelé, určitě si návštěvu tohoto nádherného historického města nenechte ujít.

Celý článek »

Pozdrav z Galapág

Děkujeme našemu klientovi a jeho rodině za zaslání fotografií přírody z dovolené na Galapágách. Nejsledovanějším zvířetem těchto ostrovů je leguán, mnoho ještěrů můžete vidět na

Celý článek »

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.