Pojistné podvody za pololetí letošního roku

Allianz pojišťovna

  • pojistné podvody za 158 milionů korun
  • v meziročním srovnání letos číslo narostlo o 29 milionů

Česká pojišťovna

  • pojistné podvody za 282,4 milionů korun.
  • ve srovnání se stejným obdobím minulého roku se jedná o nárůst ve výši více než 18 milionů korun

Generali pojišťovna

  •  pojistné podvody za téměř 27 milionů korun
  • meziročně objem odhalených podvodů stoupl o takřka 4 miliony korun

 

Žena nahlásila v rámci úrazového pojištění poranění levého zápěstí. Za tento úraz jí byla vyplacena částka přesahující 22 tisíc korun. O tři měsíce později nahlásila novou pojistnou událost. Tentokrát vymknutý kotník, za který jí bylo poskytnuto pojistné plnění ve výši 32 tisíc korun. V průběhu šetření vyšlo najevo, že v obou případech žena uvedla nepravdivé údaje. Soud ji potrestal náhradou škody v plné výši.

Mladík nahlásil České pojišťovně autonehodu, kterou zavinila černá kočka, magické a pověrami opředené zvíře. Při podvečerní cestě ze zaměstnání mu černá kočka nečekaně vběhla pod kola jeho SUV. Mladý muž se lekl, strhl volant a kolem vjel do propadlé kanálové vpusti. Následkem nárazu došlo k poškození nejen kola, ale také tlumiče a nápravy. Náraz byl tak silný, že došlo i k prasknutí čelního skla. Zkrátka černá kočka přes cestu opravdu znamená smůlu, v tomto případě za několik desítek tisíc korun. Pracovníkům pojišťovny se zdála výpověď řidiče podezřelá. Na nehodu se tedy „podívali“ blíže. Po prohlídce místa nehody a analýze nehodového děje ve speciálním programu učinili závěr, že k nehodě nemohlo popsaným způsobem dojít. To potvrdil i soudní znalec. Při konfrontaci se zjištěnými skutečnostmi se mladý řidič přiznal, že si autonehodu vymyslel. Automobil si totiž vypůjčil od svého otce a chtěl kamarádům ukázat, co ta „jejich kára umí“. Jeho rychlá jízda na poli plném hlubokých výmolů si samozřejmě vybrala svou daň v podobě poškození vozu. A aby nemusel doma přiznat svou hloupost, vymyslel si pohádku o černé kočce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 6 let.
Odpověď na téma: Pojistné podvody za pololetí letošního roku
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »