Články

Vichřice a krupobití jsou nejčastější škody na majetku

1.3. 2016 Žádné komentáře Pojištění majetku

Dle metodiky České asociace pojišťoven (ČAP) napáchaly živly na pojištěném majetku v loňském roce škody za 1,26 mld. Kč. Vichřice, krupobití, úder blesku i požár jsou rizika, která bývají standardně kryta již v základní variantě pojištění stavby i domácnosti.

Vichřice a krupobití tvoří více než 90 % všech škod, které rozmary počasí v loňském roce na majetku pojištěných klientů způsobily. Pojišťovny vyřešily 40 tis. pojistných událostí, což je ve srovnání s předešlým rokem u tohoto rizika téměř o 100 % více. Zatímco únorová vichřice byla spojena se sněhovou vánicí, byly letní větry doprovázeny bouřkami, údery blesku a krupobitím, místy pak i s lokálními záplavami. Průměrná škoda z vichřice se za posledních deset let pohybuje kolem 30 tisíc korun, což potvrzuje i loňská bilance.

Za poslední dekádu vyřešily pojišťovny v souvislosti s nepřízní živlů okolo 850 tis. pojistných událostí a vyplatily na likvidaci následků těchto katastrofických škod celkem 40 mld. Kč. Četnost škod i jejich průměrná výše jen potvrzují význam pojištění majetku v životě občanů.

Nezávazně si můžete spočítat pojištění majetku v online kalkulačce a detaily co je součástí pojištění majetku přečíst na našich webových stránkách zde : Podrobnosti pojištění majetku

 

 

Pojištění.cz Fóra Vichřice a krupobití jsou nejčastější škody na majetku

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.czPojištění.cz a poslední změna proběhla 4 roky, 11 měsíci.
Odpověď na téma: Vichřice a krupobití jsou nejčastější škody na majetku
Informace o uživateli: