Dvě třetiny Čechů mají zkušenost s rakovinou

Podle statistik je rakovina dlouhodobě druhou nejčastější příčinou úmrtí v České republice. Patří tak mezi velmi vážná život ohrožující onemocnění.

Díky moderní léčbě je její léčení v posledních letech čím dál úspěšnější. Podle České onkologické společnosti se z onkologického onemocnění u nás vyléčí asi polovina nemocných. „Právě pro tyto případy by se lidé měli jistit kvalitně nastaveným životním pojištěním, které jim pomůže nahradit případný výpadek příjmu kvůli léčení. Pojištění velmi vážných onemocnění se proto řadí k těm nejdůležitějším. Pojištění se pak mohou v klidu a bez starostí o finance soustředit na své zdraví a léčit se,“ upozorňuje Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

Dle výsledků průzkumu společnosti STEM/MARK pro Pojišťovnu České spořitelny se nejčastěji lidé setkali s rakovinou prsu (33 procent), rakovinou zažívacího traktu a rakovinou žlučníku (32 procent), rakovinou plic (31 procent) a rakovinou pohlavních orgánů (29 procent).

Z rakoviny mají větší obavy ženy, bojí se jí 80 procent z nich. Ženy se nejvíce obávají rakoviny prsu a nádorů na mozku. Muži zase mají nejčastěji strach z rakoviny zažívacího traktu a rakoviny plic.

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

  • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Pojištění.cz a poslední změna proběhla 7 let.
Odpověď na téma: Dvě třetiny Čechů mají zkušenost s rakovinou
Informace o uživateli:
Aktuality a informace

Podpojištění u auta

Možná jste zaznamenali reportáž v České televizi o podpojištění vozu. Přinášíme první reakce pojišťoven. Cena havarijního pojištění bude záviset na aktuální ceně vašeho vozu a

Celý článek »

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je

Celý článek »

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »