Články

Pozor: hypotéky zlevňují

23.4. 2015 3 komentáře Hypotéky

Investice do vlastního bydlení je v této době mimořádně výhodná. Hypotéky jsou nyní na rekordně nízkých úrocích. Z průměrných březnových 2,27% klesá v dubnu na 2,16%.

Nízké úrokové sazby lákají do bank stále více klientů. Průměrná půjčka je nyní 1,7 milionů korun, což je zhruba o sto tisíc víc než byla půjčka ve stejném období loňského roku.

Banky nabízejí zajímavé akce a bonusy. Některé nabízejí úrokovou sazbu již od 1,69% s fixací na pět let. Jiné nabízí možnost bezplatných mimořádných splátek a to až do výše 20% jistiny.

Celý článek: Hypotéky opět zlevnily. Obnova vlastního bydlení stojí teď za úvahu

Pojištění.cz Fóra Pozor: hypotéky zlevňují

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel Profilový obrázek Jitka a poslední změna proběhla před 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #28088 Odpověď
  Profilový obrázek
  Marie

  Všechno je to o individuálních podmínkách. Kdo má hodně našetřeno, nebo další nemovitost do zástavy, získá lepší úroky. Kdo tak tak splňuje limit, získá úroky vyšší. V dnešní době není problém dostat se na úrok 1,8%, nebo klidně na 4,1%. Vše je to o podmínkách. Zkuste si zadat různé podmínky v hypoteční kalkulačce a uvidíte, na jaké úroky se dostanete.

  • Tato odpověď byla upravena před 6 měsíců uživatelem Petr Šťastný Petr Šťastný.
  • #33554 Odpověď
   Profilový obrázek
   Alena

   Já si myslím, že v dnešní době je to hodně složité se dostat na lepší úrok. My jsme brali hypotéku v roce 2017 s úrokem 1,79% s fixací na 10 let, taky jsme museli mít našetřeno docela dost peněz a to běhaní kolem a hlavně banky chtějí mít vše doložené, takže si nemyslím, že je to tak jednoduché. Ale ano je to i o podmínkách, každá banka má své podmínky a ono záleží i o jakou hypotéku žádáte.

 • #74290 Odpověď
  Profilový obrázek
  Jitka

  také jsme měli hypotéku na 1,79% s desetiletou fixací a jsme rádi za to, že nám to tak krásnně vyšlo. Ono v dnešní době dosáhnout na hypotéku je poměrně složité, ale zas čím dřív tím líp. Jinak více v článku : https://www.financni-navigator.cz/kdy-zadat-o-hypoteku/ myslím, že stojí za přečtení popřípadě se i přímo zeptat nezávazně a zdarma.

Odpovědět: Pozor: hypotéky zlevňují
Informace o Vás: