Prověření auta odborníkem

Kupujete ojeté auto a chcete si ho nechat prověřit odborníkem ? Určitě se to vyplatí

Kupujeme auto

 Rozhodnete se, že potřebujete, nebo chcete koupit auto, co vás čeká a co může čekat…

Je tu možnost si zajít do autosalonu a zakoupit vůz nový. Pak nemáte žádné pochybnosti o tom, v jakém stavu vůz dostanete, bude nový a se zárukou. Vše je jednoduché. Ovšem mnoho lidí uvažuje o nákupu ojetého vozidla. Ojeté vozidlo je již trochu jiné nakupování.

Jak na to

Jednoduše, můžete hledat na webu renomované specialisty, nebo se obrátit na doporučení od kamarádů, hledat na skupinách Facebooku, autoklubech atd… Naše doporučení a hlavně naše osobní reference naleznete níže.

Vypisovat a strašit vás, co všechno vás může potkat nechceme, (kradené vozidlo,  dluh na vozidle, stočené km, havarované, po kroupách atd.) určitě bychom na mnohá nebezpečí zapomněli. Proto jsme tuto starost i my nechali na odborníka. Ušetřený čas jsme věnovali na naše podnikání a bylo to nejlepší rozhodnutí.

Jen krátce naše doporučení: 

 • Prověřte si VIN vozidla – na webu je mnoho služeb online
 • Domluvte si odborníka na servisní prohlídku a nechte to na něm, budete nakonec rádi za toto rozhodnutí – přečtěte si zkušenosti našeho kolegy

Naše zkušenosti

Náš kolega využil služby pana Mrázka (ne toho z rádia :-), ale opravdového odborníka) – jak to probíhalo ? 

Kolega si vybral vozidlo VW Passat Variant Elegance z roku 2020 . Jednalo se o vykoupený vůz od Škofinu po operativním leasingu.  Parametry odpovídaly přesně jeho představě. 

Situace na trhu s auty se mění každým dnem (leden 2023), všude čteme o zdražování vozidel, jak nových tak i ojetých. Konkrétně u tohoto modelu VW Passat Variant se změnila ceníková cena během ledna na cca od 880 000 Kč za základní model, to už mnohé přesvědčí se poohlédnout po starším, nebo zánovním voze, tak jako to bylo u našeho kolegy. 

Kontaktujeme s kolegou tedy prodejce a jdeme na to!

 • auto si rezervujeme po telefonu – prodejce umožňoval 24h
 • v inzerátu je uveden VIN – zadáváme do vyhledávače, abychom ověřili – CEBIA se zdá nejideálnější (zatím využíváme jen neplaceně, rozmyslíme se zda využijeme placenou službu, až po dohodě s panem Mrázkem)
 • hledáme na webu rady, na co si dát pozor při nákupu ojetého auta – tolik informací, že nevíme co dříve číst
 • doporučení na specialistu se opakuje skoro všude, jenže kde najít toho správného ? Reálné reference a doporučení nacházíme na VW Club CZ/SK
 • vybíráme si pana Mrázka :-), už to jméno je nám sympatické, kdo by neznal pana Mrázka z Evropy 2 🙂 že ? , reference od členů klubu hovoří v jeho prospěch
 • kontakt proběhl dle našich představ, požádali jsme o nabídku služeb, doporučení, co by bylo potřeba prověřit. Domluvili jsme se na termínu kdy se na auto může přijet podívat
 • jak probíhala kontrola krok za krokem zde
Kontakt : +420 605 980 382
Servisní prohlídky vozů po celé ČR i v zahraničí - autoslužby s nákupem ojetého vozu od A-Z Autoslužby p. Mrázek Kontakt : +420 605 980 382

Také pojištění nezapomeňte

U nás srovnání online bez volání

Pojištění výhodně

Srovnání nabídky pojištění aut - stačí zadat SPZ a uvidíte ceny, pokud se vám bude líbit, sjednáte si online - smlouva a ZK ihned na email - nebudeme nikomu hned volat jako to znáte jinde 🙂

Štastnou cestu

Ať vám nový vůz dělá jen radost
Pokud máte i vy nějaký příběh, napište nám ho, budeme rádi a zveřejníme ho na našich stránkách - stačí napsat skrze kontaktní formulář
SLEVA až 70 %

Jak vypadalo pojištění

 U nás si srovnáte pojištění snadno, zadáte SPZ, upřesňující parametry a hned vidíte. Níže jak vypadalo srovnání našeho kolegy na jeho vůz VW Passat Variant r.v. 2020 1.5 TSi Elegance, pojistník a pojištění právnická osoba – firma s.r.o. 

Pokud budete mít vyšší bonusy, bude cena ještě lepší, vyzkoušejte si nezávaznou kalkulaci pojištění na vaše auto zde: 

Jak vypadala prohlídka

 pan Mrázek provedl na místě tyto kontroly:

 • kontrola servisní knihy a zapsaných hodnot, prověření správnosti údajů vůči skutečnosti na vozidle, dostupných dat v elektronickém registru k danému vozu (v našem případě vše odpovídalo, zjištěné další detaily, které v souhrnné knize servisu nebylo možné shlédnout, otevřením detailů zjištěny výměny zadních brzd a kotoučů, přehrání SW na základě svolávací akce)
 • vizuální prohlídka laku celého vozu – LED zjišťování případného poškození po kroupách či jiné na první pohled „neviditelné“ poškození (v našem případě bez poškození)
 • kontrola laku – měření tloušťky laku na 160 místech viz níže fotografie protokolů – důkladné prověření, zda nebyl nějaký díl na voze dodatečně lakován (v našem případě 100% stav, vozidlo nebylo nikde dodatečně lakováno/opravováno)
 • detailní kontrola odřenin na karoserii, zadokumentování míst kde byla nalezena odřenina (v našem případě bylo nalezeno jen minimálně odřenin „2“ miniaturní, na dveřích a sloupku)
 •  kontrola oken, kontrola případné opravy/výměny předního skla (v našem případě bylo sklo měněno a byla poškozena krytka na kameru pod oknem, ulomený držák)
 • kontrola podvozkového prostoru – pan Mrázek měl s sebou vlastní zvedák (v našem případě vše v pořádku, žádný únik kapalin, žádné známky poškození)
 • kontrola sjetého vzorku pneumatik, vizuální kontrola geometrie (v našem případě také v pořádku)
 • detailní kontrola motorového prostoru (v našem případě vše v pořádku celá kontrola motorového systému)
 • kontrola motorového oleje, zda neobsahuje vodu
 • kontrola chladící kapaliny
 • kontrola brzd (v našem případě bylo měněno kompletně zadní kotouče a destičky, servis uvedl, že auto dlouho stálo a tak bylo nutné vyměnit, ověřeno, že je to správně vyřešeno)
 • detailní kontrola interiéru, poškození, zda nebylo nějak poškozeno zatékáním, stropní čalounění, sedačky, zavazadlový prostot (v našem případě bylo nalezeno malé poškození na stropu a v kufru o velikosti do 1cm)
 • diagnostika vozu – provedeno načtení chybových hlášení, prověřeno vše co diagnostika nabízí (v našem případě jen malé hlášky nebránící provozu)
 • zkušení jízda se zkoumáním chování vozu – prověření funkce tlumičů, základních důležitých funkcí při jízdě, ani nebudeme vypisovat čeho si pan Mrázek všímal, prostě ví jak na to!  (v našem případě vrzající zadní dorazy tlumičů, opět vlivem dlouhodobého stání vozu)
Celá prohlídka trvala 2 hodiny a 20 minut, za nás musíme potvrdit, že takto bychom nedokázali prověřit ani za celý den. Určitě doporučujeme nechat takovéto služby na profesionálech.

Volkswagen Passat

Protokoly měření laku - nebylo nikde opravováno

Zákaznické hodnocení

František
Praha
Read More
Skvělé jednání, dohoda. Domluvili jsme se na přesný termín a vše klaplo na jedničku. Vozidlo bylo prohlédnuto a nic mi nescházelo k tomu abych se mohl rozhodnout, autobazaru jsem věřil, ale co kdyby. Děkuji za služby pana Mrázka