Povinné ručení online

Povinné ručení pro SUV a terénní vozy

Povinné ručení na vozy kategorie SUV, tedy terénní provedení vozu standardního typu určeného pro provoz na běžné komunikaci, bude pojištění jako na standardní vůz. Tedy nemusíte při kalkulaci povinného ručení udávat jiné parametry než jsou při zadávání do běžného formuláře. Vyberete značku a přesný typ vozu, následně kalkulace nabídne povinné ručení na zvolený automobil automaticky.

Co jízda mimo vozovku?

Ptáte se, zda bude povinné ručení platit v případě, že se něco stane (vznikne škoda třetí osobě) při jízdě na polní cestě nebo úplně mimo zpevněnou komunikaci?

Na tuto otázku již není jednoznačná odpověď, i když znění zákona 168/1999 Sb. říká: „Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla kryje i škody způsobené mimo pozemní komunikace, tedy i na účelových a lesních cestách.“ Doporučujeme se před takovouto jízdou ujistit u vaší pojišťovny, zda nebude případně nějaký problém. 

Na nehody způsobené v terénu nahlíží převážně pojišťovny jako na jakoukoliv jinou nehodu (u povinného ručení i havarijního pojištění). Myslete však na to, že pokud dojde během jízdy v terénu k více škodám na více místech, každá takováto škoda se řeší separátně a tak vás čeká minimálně vždy samostatná platba spoluúčasti při havarijním pojištění a více starostí při povinném ručení.

U havarijního pojištění můžete u některých pojišťoven narazit, pokud si poškodíte vlastní vozidlo např. při nebezpečné jízdě, závodech, jízdách na uzavřených závodních okruzích apod., kde je zvýšené riziko nehody.

Řidič vozidla musí dodržovat výrobcem předepsané podmínky pro provoz vozidla SUV:

  • maximální podélné či příčné sklony
  • nájezdový úhel
  • světlá výška podvozku
  • přechodový úhel
  • speciální parametry limitující využití auta v terénu dané výrobcem
U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné podepisování papírových dokumentů, žádné chození na pobočku, žádná fyzická kontrola stavu vozidla.