Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Pozdrav ze Sicílie

Palermo

Většině z nás se po vyslovení města Palerma vybaví sicilská mafie. Ovšem pokud jste cestovatelé, určitě si návštěvu tohoto nádherného historického města nenechte ujít.

Palermo je hlavním městem Sicílie, leží v severní části ostrova a jedná se o přístavní město plné krásných starobylých budov. K vidění jsou zde mnohé stavební styly od antických po barokní (je zde velké množství krásných barokních budov), ale je zde velmi vidět i orientální vliv a to z dob, kdy ostrov dobili Arabové.

Na prohlídku města bylo vyhrazeno, v rámci návštěvy města lodí, pouze několik hodin. Celkem jsme nachodili asi 13 kilometrů a průvodkyně nás vzala například k nejznámější katedrále ve městě. Jedná se o katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, která stojí na Piazza della Cattedrale. Je to překrásná stavba ve směsi několika různých slohů a stojí rozhodně za návštěvu, protože se jedná i mimořádně zajímavou stavbu a to jak zvenčí tak i zevnitř. Všechny uličky v centru vás budou bavit, protože historie z nich dýchá doslova na každém kroku.

Cestování a poznávání jiných zemí, kultur či staveb nám rozšiřuje obzory. Přibližuje nám historii ve všech jejích podobách. Pokud tedy neprahnete pouze po odpočinku na pláži (kdekoliv, hlavně se o nic nestarat a jen se slunit a relaxovat), pak určitě navštivte i Sicílii. Bude to pro vás skvělý zážitek.

A na každý výlet se nezapomeňte pojistit, pro váš větší klid 😉

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

Aktuality a informace

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je

Celý článek »

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.