Spočítejte si cenu cestovního pojištění v naší on-line kalkulačce. Ušetřete!

Pojistné události z cestovního pojištění letošní sezony

Během letošní letní sezóny zahraničních dovolených od června do září nahlásili klienti UNIQA pojišťovně na 4.200 pojistných událostí z cestovního pojištění s celkovou odhadovanou částkou náhrad ve výši přes 32 miliónů korun.

[button position=“centered“ url=“https://online.pojisteni.cz/cestovni/srovnani“]Nejrychlejší cesta k Vašemu cestovnímu pojištění[/button]

Léčebné výlohy

Převážně spáleniny od slunce, zažívací problémy, angíny, poranění od mořských ježků nebo medúz a alergické reakce. Mimo jiné postihlo naše klienty v cizině ale také 6 infarktů a jedna mrtvice. U těchto závažných diagnóz nicméně průměrné výdaje z pojištění v posledních letech klesají, protože v případě včasné lékařské péče je jejich léčba mnohem rychlejší a úspěšnější než v minulosti.

Pojištění stornopoplatků

Celkem 730 klientů, kteří neodjeli na zaplacenou dovolenou kvůli nemoci nebo úrazu. Několik zákazníků využilo i pojištění storna pro tzv. osobní důvody, kterými byly jednou rozvod, dvakrát ztráta zaměstnání a jednou onemocnění psa.

Nejzávažnější události letošního léta

Komplikovaná zlomenina nohy klientky v USA s odhadovaným plněním ve výši 5 milionů korun, vysokohorská nemoc turisty v Tádžikistánu s pojistným plněním více než milion korun, a také zaviněná nehoda naší klientky v Itálii, která na přechodu pro chodce srazila a těžce zranila místního občana. Z pojištění odpovědnosti zaplatí UNIQA postiženému bezmála 2 miliony korun.

Asistenční služba

Kontaktována v nesnázích ve více než 2.000 případech. U 80 případů repatriace byla vypravena speciální sanitka s lékařským doprovodem, třikrát byl využit letecký speciál vybavený pro transport těžce zraněných osob. Stalo se tak v případě naší klientky v Řecku, která si zlomila nohu. Na dovolené byla sama bez možnosti spolehnout se na pomoc blízkých. Také s ohledem na její věk přes 80 let a vzdálenost od domova bylo rozhodnuto o vyslání leteckého speciálu. Cena takové „letenky“ byla pro UNIQA 600.000 korun. Letadlo letělo extra i pro turistku na Sardinii, pod kterou se při túře v horách utrhlo podloží, a zřítila se dolů. Po stabilizaci stavu v místní nemocnici byl vypraven let do ČR, kde se dále podrobila operaci. Vyslání letadla přišlo na 350.000 korun.

Pojištění zavazadel

Stovka hlášení. Týkala se hlavně krádeží věcí našich turistů v hotelech nebo v zavazadlovém prostoru auta. Nejvíce kriminality tohoto druhu registruje UNIQA v Egyptě, Tunisku, v Turecku nebo v asijských zemích.

Lokality

Dominovaly události z přímořských letovisek (přes 50 %), nejčastěji v Chorvatsku, Řecku a Itálii. Oproti loňsku opět přibyly případy i v Turecku, Egyptě a v Tunisku. Bezmála 20 % nehod připadlo na horské a vysokohorské túry, přechody pohoří nebo treky. Nejvíce jich bylo na Slovensku a v západoevropských horách, ale přibyla hlášení škod i z Balkánu, konkrétně z Albánie a z Bosny a Hercegoviny. Závažné případy registrovala UNIQA letos v horách v Tádžikistánu a Kyrgistánu. Také ojediněle Kambodža nebo Indonésie.

 

[button position=“centered“ url=“https://online.pojisteni.cz/cestovni/srovnani“]On-line sjednání cestovního pojištění[/button]

Facebook
Twitter
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra

Aktuality a informace

Výlet do Edinburgu

Cestování je mojí velikou vášní. Když byla možnost udělat si prodloužený víkend do Edinburgu, nebylo o čem přemýšlet. Přímý let z Prahy do Edinburgu je

Celý článek »

Pozdrav z Ghany

Výlet do Ghany nebyl úplně výlet v pravém slova smyslu. Šlo o práci dobrovolníků, pomoc v nemocnici. Na dobrovolnický program jsme se přihlásily s kamarádkou

Celý článek »

Rychlý výlet do Helsinek

Do Finska jsem se vydala poprvé. Bylo to na pozvání kamarádky, která právě maturovala. Tak proč si neudělat krátký výlet? Začátkem června jsem letěla na prodloužený

Celý článek »

U nás je sjednání skutečně 100% on-line. Vyplníte údaje, zaplatíte, obdržíte dokumenty e-mailem (pojistnou smlouvu a kartičky pojištěných) a hotovo. Nebudeme vás obtěžovat po telefonu či vyplňovat s vámi smlouvu ručně, žádné chození na pobočku, žádné podepisování papírových dokumentů.