Studie Allianz o světovém bohatství roku 2015

Výsledky šestého ročníku studie o světovém bohatství, kterou provádí skupina Allianz, ukázaly, že zatímco globálně růst celkových hrubých aktiv domácností zpomalil, české domácnosti se dočkaly oživení.

Allianz Global Wealth Report 2015, která detailně analyzuje úspory a dluhy ve více než 50 zemích celého světa, se Češi za rok 2014 umístili na 28. příčce, tedy o jeden stupeň níže než loni. Hrubá finanční aktiva českých domácností (veškerý movitý i nemovitý majetek) ale rostla během roku o více než 4 % rychleji než v roce 2013 a o jednu desetinu lépe, než byl celosvětový průměr na úrovni 7,1 %.

Průměrné čisté bohatství na obyvatele činilo loni :

  • v Česku 11 275 eur, tedy zhruba 305 000 Kč
  • na Slovensku loni průměrné bohatství na člověka dělalo 5 232 eur (asi 141 tisíc Kč)
  • u průměrného Poláka to bylo 6 194 eur (167 tisíc Kč)
  • u Němce 44 769 eur (1 milion 210 tisíc Kč)
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

Diskuzní fórum

Přejít do diskuzního fóra 

Aktuality a informace

Pozdrav z Ománu

Absolutní monarchie Sultanát Omán leží u Arabského moře v jihovýchodní části Arabského poloostrova. Do Ománu jsme jeli pouze za sluníčkem a odpočinkem (četba knih a

Celý článek »

Pozdrav z Malty

Výlet lodí kamkoliv po světě, je prostě paráda. Pokud je loď dostatečně veliká, vlny minimální a posádka milá. Vlastní zkušenost je nepřenositelná, ale zkusím se

Celý článek »

Pozdrav ze Sicílie

Palermo Většině z nás se po vyslovení města Palerma vybaví sicilská mafie. Ovšem pokud jste cestovatelé, určitě si návštěvu tohoto nádherného historického města nenechte ujít.

Celý článek »